40.0%
45.0%
43.4%
15.8%

Επιστροφή στις νίκες για τους Pick ‘n’ Troll 76-64 τους Glory Road.Στο δεύτερο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ και κράτησαν την νίκη με την τριπλέτα Τσοπανάκης Γ,Ρούσσο και Παγάνη να σκοράρουν 63 πόντους.MVP ο Παγάνης με 29 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Αντωνόπουλος 3-0 .Με σερί 0-8 οι Glory πέρασαν μπροστά 3-8 με 4 πόντους του Σαχτούρη,ασίστ του Καλλιτσάντσης  καλάθι του Βαλτινού και ασίστ του Σαχτούρη και καλάθι του Καλλιτσάντση.Ο Παγάνης με 1/2 βολές και καλάθι το 6-8 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Σειμένης Β με σουτ το 6-10 για τους Glory Road.Ο Τσοπανάκης με 1/2 βολές και ο Παγάνης με 2/2 βολές για το 9-10.Ο Σειμένης Γ με 1/2 βολές για το 9-11.Ισοπαλία 11-11 με 2/2 βολές του Παγάνη και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-14 με buzzer τρίποντο του Σαχτούρη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με λει-απ ο Τσοπανάκης Γ μείωσε σε 13-14.Με 1/2 βολές ο Σειμένης Β για το 13-15.Με 4 πόντους ο Ρούσσος και με σουτ από την γωνία ο Τσοπανάκης Ν  το σκορ έγινε 19-15.Ασίστ του Σαχτούρη και καλάθι ο Σειμένης Γ. για το 19-17.Μπακ ντορ του Τσοπανάκη και το καλάθι από τον Ρούσσο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Κάτσας σκόραρε για το 23-17.Ο Βαλτινός από ασίστ του Καλλιτσάντση για το 23-19.Με 4 πόντους του Παγάνη και αριστερό λει-απ του Ρούσσου για το 29-19.Ο Σειμένης Β με γκολ φάουλ μείωσε 29-22 για τους Glory Road.Το coast to coast του Παγάνη για το 31-22 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Βαλτινός κάτω από την ρακέτα έκανε το 31-24. Συνεργασία από τα αδέρφια Τσοπανάκη ασίστ του Γιώργου και καλάθι του Νίκου για το 33-24.Ο Σαχτούρης με λει-απ έκανε το 33-26.Ο Τσοπανάκης με 1/2 βολές το 34-26.Με σουτ  ο Σειμένης Γ. σκόραρε το 34-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο Buzzer του Παγάνη για το 37-28.

Τρίτο δεκάλεπτο και νέο τρίποντο ο Παγάνης για το 40-28.Με λει-απ ο Σειμένης Γ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Βαλτινός έγραψαν το 40-32.Τσοπανάκης με σουτ για το 42-32.Τρίποντο ο Σαχτούρης αριστερό λει-απ ο Σειμένης Γ και κλέψιμο και καλάθι του Καλλιτσάντση για το 42-39.Ανάσα με τρίποντο του Τσοπανάκη Γ για το 45-39. Με σουτ ο Καλλιτσάντση και 1/2 βολές του Σειμένης Γ για το 45-42.Από το  Hihg post ο Κάτσας και το τρίποντο του Ρούσσου για το 50-42.Ο Καλλιτσάντση με σουτ και  1/2 βολές έκανε το  50-45.Νέο τρίποντο τοτυ Ρούσσου για το 53-45.Ο Σειμένης Γ με 2/2 βολές για το 53-47.Γκολ φάουλ ο Παγάνης το 56-47 για τους Pick ‘n’ Troll .Με 4 πόντους ο Σειμένης Γ έκανε το 56-51 για τους Glory Road.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τρίποντο του Τσοπανάκη Γ. 59-51.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι του Αντωνόπουλου 61-51.Τρίποντο ο Καλλιτσάντση για το 61-54.Τσοπανάκης Γ με λει-απ έγραψε το 63-54.Για να απαντήσει με σουτ ο Σειμένης Γ για το 63-56.0 Παγάνης 1/2 βολές το 64-58 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Βαλτινός με αριστερό λει-απ μείωσε σε 64-58 για τους Glory Road. Παγάνης και Ρούσσος σκόραραν για το 68-58.Από την γωνία ο Βαλτινός και με σουτ ο Βαζαίος για το 68-62.Ο Ρούσσος 8 πόντους 2λεπτά πριν το τέλος έγραψε το 76-62.Το τελικό 76-64 έγραψε  με σουτ ο Σειμένης Β

Από τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ρούσσος με 20 πόντους ,6 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 3 κλεψίματα,ο Τσοπανάκης Γ με 14 πόντους,6 ριμπάουντ 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Αντωνόπουλος με 5 πόντους,6 ριμπάουντ 5,5ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σειμένης Γ με 18 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο, ο Σαχτούρης με 12 πόντους 10 ριμπάουντ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Καλλιτσάντση με 12 πόντους ,6 ριμπάουντ 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Σειμένης Β με 8 πόντους και 11 ριμπάουντ.