26.3%
54.5%
37.1%
17.9%

Έπειτα από μια σπουδαία ανατροπή οι Pick ‘n’ Troll έφτασαν στη νίκη επί των Greek Freakase με 54-47. Οι δύο ομάδες ήταν ισορροπημένες στα πρώτα λεπτά, αλλά πριν την ανάπαυλα οι Freakase επέβαλαν το παιχνίδι τους και έφτασαν μέχρι το +14 (14-28). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Troll γύρισαν την άμυνά τους σε ζώνη και δημιούργησαν προβλήματα στους Freakase κι έτσι τρέχοντας ένα τρομερό επιμέρους σκορ τέταρτης περιόδου 17-5 πήραν το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη, τη δεύτερη συνεχή τους και σπάζοντας παράλληλα το νικηφόρο σερί των αντιπάλων τους.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξαν οι Κάρνος και Χαλκιάς (0-4), ο Χουλιαράς από κοντά πέτυχε το 2-4,  ο Χαλκιάς σκόραρε για το 2-6, ο Αγγελόπουλος με μια βολή μείωσε σε 3-6, ο Ηλιόπουλος Γ. με 2/2 έκανε το 3-8, οι Παυλής και Γαβριήλ ισοφάρισαν σε 8-8, ο Λαζίδης με μια βολή έκανε το 8-9, οι Λαγός και Σύρμος έκαναν το 12-9 και οι Λαζίδης, Πασχάλης το 12-14 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Freakase κυριάρχησαν. Ξεκίνησαν με δύο τρίποντα από Λαζίδη και Μαρτίνο για το 12-20, ο Γεώργαρος μείωσε σε 14-20, ακολούθησε σερί 0-8 από Λαζίδη, Μαρτίνο και Κάρνο για το 14-28, ο Αγγελόπουλος με ένα τρίποντο και δύο βολές μείωσε σε 19-28, ο Κάρνος με δύο δίποντα πέτυχε το 19-32 και ο Αγγελόπουλος με τρίποντο στην εκπνοή του ημιχρόνου μείωσε σε 22-32.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Troll να μειώνουν τη διαφορά. Αρχικά, ροκάνισαν τη διαφορά ως το 29-32 με τους Χουλιαρά, Αγγελόπουλο και Παυλή, οι Φωτόπουλος και Ηλιόπουλος Γ.  μείωσαν σε  29-37, o Παυλής μείωσε σε 33-37, οι Κάρνος και Λαζίδης πέτυχαν το 33-41, οι Αγγελόπουλος και Χουλιαράς το 37-41 και ο Λαζίδης με μια βολή το 37-42, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Troll να ανατρέπουν το παιχνίδι ολοκληρωτικά. Ξεκίνησαν με ένα μικρό σερί 6-0 για το 43-42 με τους Λαγό, Σύρμο και Παυλή, ο Κάρνος από κοντά έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με 43-44, ακολούθησε 7-0 σερί από Γεώργαρο, Χουλιαρά και Παυλή για το 50-44, ο Λαζίδης με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 50-47, αλλά ο Χουλιαράς με δύο δίποντα διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 54-47.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Αγγελόπουλος, ο οποίος πέτυχε 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Παυλής και Σύρμος. Από τους Freakase, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Λαζίδη και Κάρνου.