26.3%
54.2%
45.0%
13.3%

Εξαιρετικό ματς παρακολούθησαν οι θεατές στο κλειστό γήπεδο της Καλλιθέας, με τους Pick n Troll να παίρνουν δύσκολα τη νίκη κόντρα στους αήττητους Saiyans με το τελικό 64-55. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ σε όλο το ματς, με τους Pick n Troll να ξεφύγουν μόνο στο τέλος, όπου και οι Saiyans ξέμειναν από δυνάμεις και με τον Παπαγεωργίου να πετυχαίνει 8 από τους 21 πόντους του στο τελευταίο 2λπετο, η ομάδα των Pick n Troll έκαναν την 2η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Saiyans να ξεκινούν με 2/2 βολές του Μπούρα και τρίποντο από τη γωνία για τον Βαρανάκη, κάνοντας το 0-5, ενώ οι Pick n Troll θα απαντήσουν και θα προσπεράσουν με τρίποντο του Παπαγεωργίου και εύστοχη βολή και δίποντο από τον Παυλή για το 6-5. Οι Saiyans θα απαντήσουν με τρίποντο του Σπαχάι για το 6-8, ενώ ο Παυλής με δίποντο θα φέρει το ματς στα ίσα για το 8-8. Οι Saiyans με 2 σερί δίποντα των Αράπογλου, Πασιά και Πηλό, θα κάνουν το 8-14, ενώ ο Τσοπανάκης Ν. με δίποντο θα μειώσει σε 10-14 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Pick n Troll θα τρέξουν ένα σερί 7-0 για να περάσουν μπροστά (17-14), ενώ οι Siayans θα απαντήσουν με δικό τους σερί 0-7 για να επιστρέψουν τη διαφορά στους 4 πόντους για το 17-21. Στη συνέχεια, οι Pick n Troll με ακόμα ένα σερί 10-2 θα περάσουν ξανά μπροστά για το 27-23, ενώ ο Πηλός με 2 εύστοχες βολές θα κάνει το 27-25. Με βολή θα απαντήσει και ο Χατζηκυριάκος για το 28-25, ενώ ο Πηλός με νέο δίποντο θα μειώσει σε 28-27. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο του Κυβρικοσαίου, ο οποίος θα διαμορφώσει το 30-27.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Μπούρας με δίποντο θα μειώσει σε 30-29, ο Φιλιππίδης με γκολ-φάουλ θα κάνει το 33-29 και οι Μπούρας και Αράπογλου με γκολ-φάουλ και δίποντο αντίστοιχα θα πάρουν το προβάδισμα κάνοντας το 33-34 υπέρ των Siayans. Ο Παυλής με δίποντο θα κάνει το 35-34, ο Πασιά με εύστοχη βολή το 35-35 και ο Παυλής με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 37-35. Με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει ο Μπούρας ισοφαρίζοντας σε 37-37, ενώ οι Pick n Troll με τρίποντο του Παυλή και βολή του Παπαγεωργίου θα κάνουν το 41-37. Οι Saiyans στη συνέχεια, με ένα σερί 2-5 θα μειώσουν στον πόντο για το 43-42, οι Pick n Troll με γκολ-φάουλ του Χατζηκυριάκου θα κάνουν το 46-42, με τον Μπούρα να μειώνει με δίποντο για το 46-44. Οι Pick n Troll θα κάνουν το 49-44 με τους Χατζηκυριάκου και Παπαγεωργίου, ενώ οι Saiyans με τους Τζιαμαλή και Βαρανάκη θα μειώσουν σε 49-47 κλείνοντας έτσι το τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Pick n Troll με ένα σερί 4-0 θα κάνουν το 53-47, οι Siayans θα απαντήσουν με δικό τους σερί 0-6 για να ισοφαρίσουν σε 53-53, ενώ ο Παπαγεωργίου με 5 κρίσιμους σερί πόντους θα κάνει το 58-53 υπέρ των Pick n Troll. Οι Saiyans με δίποντο του Βαρανάκη θα μειώσουν προσωρινά σε 58-55, ο Παπαγεωργίου με βολή και δίποντο  θα κάνει το 61-55 και το τρίποντο του Χατζηκυριάκου θα σφραγίσει το ματς για το τελικό 64-55.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Ανδρέας Παπαγεωργίου με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα φτάνοντας τους 16 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Πολύ καλή εμφάνιση και από τους Κυβρικοσαίο και Παυλή, ενώ για τους Saiyans ξεχώρισε η προσπάθεια του Πηλού.