26.5%
75.0%
34.1%
17.1%

Pigs vs Καλλιθέα Pimps 47-54.Οι Καλλιθέα Pimps επικράτησαν των Pigs ,σε ένα παιχνίδι στο οποίο στο πρώτο ημίχρονο οι ηττημένοι είχαν το προβάδισμα 29-16. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν στροφές οι νικητές με τον Κοιλάκο Παύλο να πετυχαίνει 23 πόντους και να οδηγήσει την ομάδα του στην πρώτη τους νίκη. Mvp του αγώνα ο Κοιλάκος Παύλος με 29 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι τρίποντο ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Αρνής 6-0 για τους Pigs. Ο Βασιλειάδης με 2/2 βολές το 6-2 για την Καλλιθέα .Ο Αρνής με σουτ και ο Χαΐτος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγινε το 10-2. Ο Ζουρνατσίδης το 10-4 και ο Σπάχος με τρίποντο το 13-4 το δεκάλεπτο τελείωσε 13-8 ο Ταπόλας σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Καζαφέρης μετά από ντραιβ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοιλάκος Παύλος με σουτ από την γωνιά το 13-10 για την Καλλιθέα. Ο Δημητριάδης Δημήτρης με τρίποντο και ο Σπάχος με σουτ έγραψαν το 18-10 για τους Pigs. Ξανά ο Κοιλάκος σκόραρε με σουτ το 18-12 και ο Δημητριάδης Δημήτρης με τρίποντο το 21-12. Ο Ζουρνατσίδης σκόραρε το 21-14 και ο Σπάχος και Βασίλης Δημητριάδης με τρίποντα και ο Δημητριάδης Βασίλης με coast to coast πέτυχαν το 29-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-16 με ντραιβ ο Κοιλάκος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαΐτος με σουτ από το High post το 31-16 για τους Pigs. Ο Καζαφέρης με τρίποντο το 31-19 για την Καλλιθέα . Ο Χαΐτος με σουτ το 33-19 και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 33-27 με γκολ φάουλ, ντραιβ και τρίποντο ο Κοιλάκος Παύλος. Ο Χαΐτος με τρίποντο το 36-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-37 με 4 σερί πόντους ο Κοιλάκος και με εύστοχα τρίποντα ο Καναρίδης και ο Καζαφέρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βασιλειάδης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Καναρίδης μετά από ντραιβ για το 36-41 για την Καλλιθέα. Ο Ηλιόπουλος πέτυχε το 38-41 για τους Pigs. Κοιλάκος με ντραιβ και ο Ζουρνατσίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 38-45. Από το ζωγραφιστό ο Δημητριάδης Βασίλης το 40-45 και ο Κοιλάκος με τρίποντο το 40-48. Απάντησε με τρίποντο ο Χαΐτος το 43-48 και ο Κοιλάκος με τρίποντο το 43-51. Ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές το 45-51 και ο Κοιλάκος με 2/2 βολές το 45-53. Ο Χαΐτος με σουτ το 47-53 και το τελικό 47-54 πέτυχε ο Κοιλάκος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Ζουρνατσίδης με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δημητριάδης Βασίλης με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Χαΐτος με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.