0%
0%
0%
0%

Οι Πασατέμπο Kings κέρδισαν με 45-59 τους Pigs για να συνεχίσουν να παλεύουν για πλασάρισμα στις δύο πρώτες κατηγορίες, σε έναν όμιλο όπου 6 ομάδες βρίσκονται με 1, 2 ή 3 ήττες.

Το ματς ξεκίνησε με τον Γρηγορακακη και τον Δημητριαδη Β. να σκοράρουν για το 4-4 για να φέρει ο Πιλτσης το ματς στο 6-4 και να σκοράρει ο Δημητριαδης Β. για το 9-5 της ομάδας του. Ο Καζης με τον Γρηγορακακη απάντησαν για το 9-9 με τον Κορνελακη ν α φέρνει τους Πασατέμπο Kings στο 9-14 και τον Κρασα να γράφει το 9-18 με 0-13 σερί. Οι Pigs με βολές πλησίασαν σε 12-19, για να απαντήσει ο Γρηγορακακης για το 12-21. Ο Δημητριαδης Β. σκόραρε για το 14-21, αλλά ο Μυριτζης με τον Γρηγορακακη έφεραν την ομάδα τους στο 14-27, ενώ ο Μυριτζης σκόραρε και για το 15-29 λίγο μετά, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Δριβακο και τον Γιαννικακη στο 17-31. Στην επανάληψη ο Κορνελακης με τον Μπακα έγραψαν το 17-36, για να έρθει ο Γιαννικακης για το 18-38. Ο Δημητριαδης Β. με τον Ζησιμο απάντησαν για το 24-38, με τον Ζιωγο να σκοράρει για το 26-42. Ο Δριβακος με τον Πιλτση ήταν που μείωσαν σε 30-44 στο 30ο λεπτό, για να έρθει ο Ζιωγος για το 32-48 στην 4η περίοδο. Ο Δημητριαδης Β. με τον Ζησιμο μείωσαν σε 37-48, για να κρατήσουν ο Γρηγορακακης με τον Ζιωγο την ομάδα τους σε απόσταση ασφαλείας, 37-50 και 39-55, με τον Δριβακο να απαντά αλλά τον Ζιωγο και τον Μυριτζη να σκοράρουν για το 41-59, πριν κλείσει το ματς ο Δημητριαδης Β. στο 45-59.

Τα λάθη ήταν 9-18 στο ματς, τα κλεψίματα 9-6 και οι ασίστ 5-10. Στα ριμπάουντ οι Πασατέμπο Kings είχαν τον έλεγχο, 39-52 με 12-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/10 τρίποντα και τους Pigs 2/20. Στα δίποντα οι Pigs είχαν 29% και οι Πασατέμπο Kings 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γρηγορακακης είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ζιωγος 9 πόντους, ο Κρασας 7 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Pigs ο Δημητριαδης Β. είχε 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Δριβακος 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ζησιμος 7 πόντους, 3 κλεψίματα.