0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους Pigs για να πετύχουν την πρώτη νίκη της σεζόν, έχοντας 5 παίκτες με πάνω από 9 πόντους στο ματς και κλείνοντας την αναμέτρηση με ένα 0-7 σερί.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-5 για τους Στιγκιντριακούς από τον Γκογκα και τον Γαβριδη για να απαντήσει ο Δημητριαδης Δ.. Ο Γκογκας με τον Δημητρίου και τον Γαβρίδη ήταν που έφεραν την ομάδα τους στο 5-13, για να μειώσει ο Δημητριάδης Δ. και μαζί με τον Πιλτση και τον Δριβακο να φέρουν το ματς στο 13-17, πριν κλείσει ο Γαβριδης το δεκάλεπτο στο 13-19. Στη 2η περίοδο ο Γκογκας με τον Γραψα σκόραραν για το 14-23, για να απαντήσει ο Γεωργιου. Ο Γαβρίδης με τον Δημητρίου έφεραν τους Στιγκιντριακούς στο 18-29, με τον Γράψα να σκοράρει για το 20-13 και τον Δριβακο να απαντά για το 22-31. Ο Δημητρίου με τον Πανδή έφεραν το ματς στο 22-34, με τον Σκουφη να μειώνει στο ημίχρονο στο 25-34. Στην επανάληψη ο Δριβακος μείωσε σε 29-34, με τον Γραψα να απαντά. Οι Pigs πλησίασαν στο 32-37 και το 34-40 με τον Δημητριάδη Β., για να τους φέρει ο ίδιος στο 38-41 λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Δημητριαδης Β. και πάλι ήταν που σκόραρε για το 40-44, με τον Γκογκα να απαντά, αλλά τον Δημητριαδη Β. να γράφει και το 43-46 για να έρθει ο Τσιτουρας για το 45-46. Ο Δημητρίου με καλάθι και φάουλ κράτησε τους Στιγκιντριακούς μπροστά, με τον Γραψα να γράφει το 45-51, πριν απαντήσει για το 48-51 ο Τσιτουρας. Όμως, σο Γαβρίδης με τον Γκόγκα ήταν που έκλεισαν το ματς με 0-7 για τους Στιγκιντριακούς που πήραν τη νίκη.

Τα λάθη ήταν 12-19 στο ματς, τα κλεψίματα 9-6 και οι ασίστ 4-15. Στα ριμπάουντ οι Στιγκιντριακοί είχαν τον έλεγχο, 37-43 με 12-5 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/24 τρίποντα και τους Pigs 3/16. Στα δίποντα οι Pigs είχαν 34% και οι Στιγκιντριακοί 64%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γαβρίδης είχε 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Δημητρίου 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πανδης 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γκόγκας 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γραψας 9 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Pigs ο Δημητριαδης Β. είχε 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Τσιτουρας 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Δριβακος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.