0%
0%
0%
0%

Οι Pigs κέρδισαν τους Angels με 45-39 για να κλειδώσουν θέση στην Dynamic League!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-6 για τους Angels από τον Κοτσωρωνη και τον Κεφαλα, για να απαντήσουν ο Δημητριαδης Β. με τον Πιλτση και τον Δριβακο για το 11-6 της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κακομανωλης ισοφάρισε τον αγώνα σε 11-11, με τον Πιλτση να σκοράρει για το 13-11. Ο Κακομανωλης έβαλε μπροστά την ομάδα του, 13-14, αλλά με τον Σπαχο και τον Δριβακο οι Pigs προσπέρασαν με 21-17. Ο Σελεπες μείωσε σε 21-19, για να κλείσε από τον Πιλτση και τον Δημητριαδη Β. το ημίχρονο στο 23-19. Στην επανάληψη ο Κεφαλας σκόραρε για το 23-21, με τον Δημητριαδη Β. και τον Σπαχο να απαντούν για το 32-21 της ομάδας τους. Ο Μεσκουσης διέκοψε το σερί, με τον Παπαδόπουλο και τον Δριβακο να απαντούν για το 36-26 πριν κλείσει η περίοδος από τον Κοτσωρωνη στο 36-28. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Angels μείωσαν με τον Κακομανωλη σε 36-31 και 37-34, για να απαντήσουν ο Δριβακος με τον Δημητριαδη Β. για το 41-34. Ο Σελεπες με μία βολή έγραψε το 41-35, για να έρθει ο Δριβακος για το 45-35, με το ματς να κλείνει στο 45-39 για τους Pigs.

Τα λάθη ήταν 14-10 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 7-8. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένη, 52-48 με 12-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/27 τρίποντα και τους Angels 6/32. Στα δίποντα οι Angels είχαν 14% και οι Pigs 30%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δριβακος είχε 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Δημητριαδης Β. 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Πιλτσης 7 πόντους, 12 ριμπάουντ. Για τους Angels ο Κακομανωλης είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μαλλιγιαννης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ.