26.5%
20.0%
26.7%
16.0%

Οι Pigs κέρδισαν τους Anonymous με 45-64 για να φτάσουν στη δεύτερη τους νίκη στο φετινό Summer και να ελπίζουν πλέον σε πρόκριση. MVP του αγώνα ήταν ο Λευτέρης Μιχαλούδης με 16 πόντους, 20 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Anonymous και Pigs έκαναν ένα αναγνωριστικό δεκάλεπτο, σε αργούς ρυθμούς, αλλά με σταθερό σκοράρισμα. Ο Δημητριάδης έγραψε το 0-2, απάντηση με 8-0 σερί οι Σακελαρόπουλος, Βελαώρας και Βλάχος, 8-4 ο Δημητριάδης ξανά, 10-4 ο Βελαώρας, 10-6 ο Μαργαρίτης, 12-6 ο Βλάχος, 12-9 ο Μιχαλούδης, 14-9 ο Πατερογιαννάκης και 14-11 ο Γκιουζέλης για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς, κάτι που μάλλον συνέφερε πιο πολύ τους Pigs, οι οποίοι ήταν αρκετά λιγότεροι. Βλάχος και Κεραμυδάς έγραψαν το 18-11, 18-17 οι Δημητριάδης και Αρνής, 20-17 ο Κοντάμπασης, 20-20 ο Αρνής ξανά, 23-20 ο Σακελαρόπουλος, 23-22 ο Δημητριάδης ξανά, 25-22 ο Βελαώρας και από ένα καλάθι οι Μαργαρίτης και Γκιουζέλης για το τελικό 25-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pigs ανέβασαν στροφές, βρήκαν ρυθμό στο σκοράρισμα και άρχισαν σιγά σιγά να ξεφεύγουν. Ο Σακελαρόπουλος έγραψε το 27-26, 27-31 ο Μιχαλούδης, 29-31 ο Βελαώρας, 29-35 οι Μαργαρίτης και Μιχαλούδης, 33-35 οι Βελαώρας και Σακελαρόπουλος, 33-45 με ένα 0-10 οι Μαργαρίτης, Αρνής, Μιχαλούδης και Δημητριάδης και 35-45 με ένα καλάθι του Κασιώτη για να κλείσουμε την περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Pigs συνέχισαν με την ίδια φόρα, ανέβασαν τη διαφορά μεχρι και τους 23 και καθάρισαν το ματς, παίρνοντας μάλιστα και μεγάλη διαφορά απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο. Γκιουζέλης, Μαργαρίτης, Σπάχος και Μιχαλούδης έτρεξαν ένα 0-13 για το 35-58, 38-58 οι Βλάχος και Σακελαρόπουλος, 38-60 ο Δημητριάδης, 41-60 ο Σακελαρόπουλος, 41-64 ο Μιχαλούδης και 45-64 οι Κοντάμπασης και Κεραμυδάς σκοράροντας από ένα καλάθι για το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Για τους Pigs, πέρα από τον Μιχαλούδη, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Βασίλης Δημητριάδης, Μαργαρίτης και Γκιουζέλης. Για τους Anonymous ξεχώρισαν οι Βελαώρας και Βλάχος.