20.7%
66.7%
8.8%
18.4%

Οι Pigs κατάφεραν να πάρουν το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι στους Carnavaliers, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι Carnavaliers ήταν για τρία δεκάλεπτα κοντά στο σκορ, με τους Pigs να πατάνε γκάζι στο τέταρτο καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Γρηγορακάκης και Βασίλης Δημητριάδης ξεχώρισαν σημειώνοντας 14 πόντους,19 ριμπάουντ και 4 ασσίστς και 21 πόντους αντίστοιχα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκουν επιθετικές λύσεις από τα 6,75. Δημήτρης Δημητριάδης και Βασίλης Δημητριάδης θα πετύχουν από δύο και ένα τρίποντο αντίστοιχα για τους Pigs, ενώ για τους Carnavaliers, Καλόγηρος και Μαρίνης θα πετύχουν από ένα τρίποντο με το σκορ να διαμορφώνεται 9-6. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με δύο καλάθια από κοντά από τους Γρηγορακάκη και Βασίλη Δημητριάδη με το σκορ να διαμορφώνεται σε 13-6.

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου, ο Δρυμαλίτης με πέντε προσωπικούς του πόντους θα δώσει προβάδισμα στους Pigs με διψήφια διαφορά και σκορ 17-6. Ο Πασχάλης θα μειώσει σε 17-8, ενώ ο Βασίλης Δημητριάδης με ένα γκολ φάουλ θα κάνει το 20-8. Λίγο πριν την ανάπαυλα οι Carnavaliers θα τρέξουν ένα σερί  0-10, φέρνοντας το ματς σε απόσταση καλαθιού, για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 20-18.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι Pigs θα επανακτήσουν τη διαφορά τους με ένα μικρό σερί 6-0, για το 26-18. Ο Δεληγιάννης με τρίποντο θα κάνει το 26-21 και ο Γρηγορακάκης από κοντά θα κάνει το 28-21. Με ένα τρίποντο του Σακελλαρίδη και μια βολή του Ψιλόπουλου θα κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 28-25.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Pigs μπήκαν αποφασισμένοι να ξεκαθαρίσουν την υπόθεση νίκη. Τρέχοντας ένα σερί 15-0(!!!) έφεραν το παιχνίδι σε διαφορά 18 πόντων και σκορ 43-25 με τα τελευταία λεπτά του αγώνα να αποκτούν διαδικαστικό χαρακτήρα. Για τους Carnavaliers ο Παυλίδης θα πετύχει έξι πόντους και με ένα επιμέρους 7-6 υπέρ των Pigs θα τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 50-31.