0%
0%
0%
0%

Οι Pigs πήραν τη νίκη κόντρα στους Desperado καταφέρνοντας να ξεφύγουν στο 4ο δεκάλεπτο, όταν με ένα σερί 16-2 μετέτρεψαν το 31-32 σε 47-34 για το ροζ φύλλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-11 για τους Desperado από τον Σεφερη, τον Καραλη και τον Διαμαντη, για να απαντήσει ο Δημητριαδης Β.. Ο Σεφερης ήταν που σκόραρε για το 6-15, με τον Δημητριαδη Β. να μειώνει σε 11-15 στο δεκάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο ο Δριβακος ήταν που έφερε το ματς στο 14-18, για να απαντήσουν ο Σεφερης με τον Καραλη και να κλείσει από τον Γεωργιου το ημίχρονο στο 17-23. Στην επανάληψη ο Δριβακος και ο Δημητριαδης Δ. ήταν που σκόραραν για το 22-23, με τον Σπαχος να δίνει προβάδισμα στους Pigs. Ο Σαλημενος απάντησε για το 25-27, με τον Πιλτση όμως να γράφει το 28-27 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Δημητριαδης Β. σκόραρε για το 31-29, με τον Εμμανουηλίδη να απαντά για το 31-32. Ο Τσιτουρας με τον Δημητριαδη Β. και τον Δριβακο ήταν που έγραψαν το 37-32, με τον Δαφνο να απαντά, αλλά τον Δημητριαδη Β. με τον Πιλτση, τον Δημητριαδη Δ. και τον Τσιτουρα να κλείνουν το ματς με 10-0 σερί για τους Pigs.

Τα λάθη ήταν 15-20, τα κλεψίματα 8-8 και οι ασίστ 8-4. Στα ριμπάουντ οι Pigs είχαν τον έλεγχο, 46-39 με 16-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/16 τρίποντα και τους Desperado 4/13. Στα δίποντα οι Pigs είχαν 28% και οι Desperado 17%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δημητριαδης Β. είχε 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Πιλτσης 8 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Τσιτουρας 5 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.