11.1%
58.3%
29.8%
17.6%

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, οι Duncan Donuts κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στη φετινή σεζόν κόντρα στους Pigs, οι οποίοι το πάλεψαν αρκετά, όμως ένα κακό 3ο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να χάσουν το ματς. Οι Duncan Donuts μπήκαν δυναμικά στο ματς, ενώ οι Pigs πάτησαν γκάζι λίγο αργότερα με το ημίχρονο να είναι σε απόλυτη ισορροπία. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Duncan Donuts με το επί μέρους 12-3 πήραν τα ινία στο σκορ, οι Pigs μείωσαν στο 4ο δεκάλεπτο μέχρι και τους 4 πόντους, όμως με καθαρό μυαλό και καλές φάσεις, οι Duncan Donuts έφτασαν τελικά στη νίκη με 50-39.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Duncan Donuts να ξεκινούν με ένα σερί 8-0 από τους Μοσχολιό, Μουζάκη και Χριστοδούλου, ενώ οι Pigs απάντησαν με δικό τους σερί 0-9 από τους Δριβάκο, Τσιτούρα και Σπάχο για να πάρουν το προβάδισμα για το 8-9. Το 10-9 θα κάνει ο Μουζάκης, ενώ ο Τσιτούρας με δύσκολη προσπάθεια θα πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ για το 10-11. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Χριστοδούλου για το 13-11 υπέρ των Duncan Donuts.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Pigs με τον Τσιτούρα να ευστοχεί σε δίποντο θα μειώσουν σε 13-12, ο Αλοΐζος με τον ίδιο τρόπο θα κάνει το 15-12 και με ένα σερί, οι Pigs θα περάσουν μπροστά κάνοντας το 17-20. Άμεση ήταν η απάντηση των Duncan Donuts που ευτσόχησαν σε 2 δίποντα για το 21-20, ο Δριβάκος με δίποντο έκανε το 21-22 και ο Μοσχολιός με εύστοχη βολή έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 22-22.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Pigs θα ξεκινήσουν νωθρά, επιτρέποντας στους Duncan Donuts να τρέξουν ένα σερί 10-0 και να προηγηθούν στο σκορ για πρώτη φορά με διψήφιο αριθμό (32-22). Οι Δριβάκος και Ευσταθόπουλος με δίποντο και βολή αντίστοιχα θα μειώσουν σε 32-25, ενώ το εύστοχο δίποντο του Μοσχολιού στα τελευταία δευτερόλεπτα του 3ου δεκαλέπτου θα κλείσει την περίοδο με το σκορ να είναι στο 34-25.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αλοΐζος με δίποντο θα κάνει το 36-25, ο Ευσταθόπουλος θα απαντήσει με δύσκολο δίποντο για το 36-27 και ο Μουζάκης με τον ίδιο τρόπο θα διαμορφώσει το 38-27. Οι Pigs με ένα μίνι σερί 2-5 θα μειώσουν σε 40-32, ο Τσελίγκας με 1/2 βολές θα κάνει το 41-32 και οι Pigs με νέο σερί 0-5 από τους Σπάχο (τρίποντο) και Ευσταθόπουλο (2/2 βολές) θα μειώσουν στους 4 πόντους για να κάνουν το 41-37. Με τρίποντο θα απαντήσουν στη συνέχεια οι Duncan Donuts από τον Μουζάκη για το 44-37, ο Δριβάκος με δίποντο θα κάνει το 44-39 και οι Duncan Donuts με δίποντο του Αλοΐζου και 2/2 βολές του Τσελίγκα θα διαμορφώσουν το 48-39. Το τελικό 50-39 θα κάνει ο Μοσχολιός με εύστοχο δίποντο στον αιφνιδιασμό.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Αλέξανδρος Μουζάκης, ο οποίος συνδύασε τη νίκη της ομάδας του με μία εξαιρετική εμφάνιση. Ο Αλέξανδρος στο ματς με τους Pigs είχε 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς στο ranking. Σε εξαιρετική βραδιά βρέθηκαν και οι Μοσχολιός και Αλοΐζος, ενώ από τους Pigs ξεχώρισε η προσπάθεια των ψηλών της ομάδας, Δριβάκο και Τσιτούρα.