10.0%
57.1%
30.2%
16.7%

Με το δεξί ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι νεοφώτιστοι Error 404, καθώς κέρδισαν τους Pigs σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, στο τέταρτο όμως η διαφορά άνοιξε και το ροζ φύλλο αγώνα πήγε στην ομάδα του coach Γράψα με το άνετο τελικά 35-52. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Σταυρόπουλος με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Error 404 μπήκαν πολύ δυνατά, κυρίως αμυντικά, με αποτέλεσμα να παίρνουν μια διαφορά τριών κατοχών. Ο Σταυρόπουλος έγραψε το 0-2 με δύο εύστοχες βολές, οι Δημητριάδης και Τονινέλι απάντησαν με 4 δικούς τους πόντους για το 4-2 και απάντηση με 0-10 σερί απο τους Σταυρόπουλο και Σιάμο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 4-12.

Στη δεύτερη περίοδο οι Pigs βρήκαν τον καλό εαυτό τους επιθετικά, όμως οι Error 404 συνέχισαν σταθερά να έχουν το προβάδισμα. Γρηγορακάκης και Δημητριάδης έτρεξαν ένα 8-0 σερί για το 12-12, 12-14 ο Μωυσίδης, 16-14 οι Δημητριάδης και Παπαδόπουλος, 16-20 με σερί 0-6 οι Σταυρόπουλος και Μωυσίδης, 20-20 οι Τονινέλι και Γρηγορακάκης, 20-24 οι Σταυρόπουλος και Μωυσίδης ξανά, 21-24 ο Δημητριάδης και τρίποντο από τον Φουρνάρη για το τελικό 21-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έσφιξαν αρκετά τις άμυνες τους, προσπαθώντας να κουράσουν τον αντίπαλο, με την ομάδα του Coach Γράψα να συνεχίζει να έχει το προβάδισμα. Ο Καϊσαρλής έγραψε το 21-29, 25-29 οι Γρηγορακάκης και Παπαδόπουλος, 25-31 ο Μωυσίδης, 27-31 ξανά ο Γρηγορακάκης, 27-34 με τρίποντο ο Κοκόρας, 31-34 με σερί 4-0 δια χειρός Ευσταθόπουλου και 31-35 με μια βολή του Μπαλάση για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Pigs παρουσίασαν εμφανέστατα σημάδια κούρασης, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι Error 404 για να πάρουν τελικά τη νίκη πολύ πιο άνετα από ότι περίμεναν. Μωυσίδης και Σταυρόπουλος έγραψαν το 31-42, 33-42 οι Δημητριάδης και Αρνής βάζοντας από μια βολή, 33-44 ο Μπαλάσης, 35-44 ο Σπάχος και 0-8νσερι στο φινάλε του αγώνα από τους Μωυσίδη και Φουρνάρη για το τελικό 35-52.

Για τους Error 404, πέρα από τον Σταυρόπουλο, καλό ματς έκαναν επίσης οι Μωυσίδης και Φουρνάρης. Για τους Pigs ξεχώρισε ο Γρηγορακάκης.