17.9%
50.0%
39.1%
17.6%

Εύκολα πήραν τη νίκη στην πρεμιέρα οι Gademians κόντρα στους Pigs με 52-75, έχοντας ένα άνετο προβάδισμα από αρκετά νωρίς. MVP του αγώνα ήταν ο Ζήσης Τριδήμας με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν κάπως μαγκωμενο ξεκίνημα, με τους Gademians να βρίσκουν ρυθμό όμως στο δεύτερο πενταλεπτο η ομάδα του Στράτου Παπασγουρίδη πήρε κεφάλι. Ο Αρνής ξεκίνησε με τρίποντο το ματς, 3-2 ο Παναγιωτάρας, 5-2 ο Δημητριάδης, 5-4 ο Δημοσχάκης, 6-4 ο Χαΐτος, 6-13 οι Παπαδόπουλος και Μπακαυγάς, 9-13 ο Παπαδόπουλος και 9-15 ο Γκάμαρης για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο στο ματς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Gademians άλλαξαν όλη τη πεντάδα, αυτό όμως δεν τους επηρέασε, καθώς οι παίχτες τους μπήκαν φορτσάτοι και άνοιξαν τη διαφορά. Ο Τριδήμας έγραψε το 9-17, 14-17 ο Δημητριάδης, 14-25 οι Τρουλάκης, Τριδήμας και Κοζαδίνος, 16-25 ο Δημητριάδης, 16-27 ο Τριδήμας, 18-27 ο Τονινέλι, 18-31 οι Παπαλιάκος, Κοζαδίνος και Τριδήμας, 20-31 ο Δημητριάδης, 20-34 οι Τριδήμας και Κοζαδίνος και 22-34 από τον Δημητριάδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Gademians συνέχισαν να ανοίγουν τη διαφορά, η οποία ξεπέρασε και τους 20 πόντους. Δημητριάδης και Σπάχος μείωσαν σε 27-34, 27-36 ο Παναγιωτάρας, 29-36 ο Χαΐτος, 29-44 οι Γκαμαρης και Παναγιωτάρας, 31-44 ο Γεωργίου, 31-52 οι Δημοσχάκης, Παπαδόπουλος και Γκάμαρης, 33-52 ο Τονινέλι, 33-54 ο Παπαδόπουλος, 35-54 ο Δημητριάδης, 35-56 ο Δημοσχάκης και 37-56 ο Δημητριάδης για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο το ματς είχε κυρίως διαδικαστικό χαρακτήρα, αφού ο νικητής είχε ήδη κριθεί. Ο Τριδήμας έγραψε το 37-60, 39-60 ο Παπαδόπουλος, 39-62 ο Λιόσης, 43-62 οι Παπαδόπουλος και Δημητριάδης, 43-69 οι Τριδήμας και Κοζαδίνος, 47-69 οι Αρνής και Ηλιόπουλος, 47-71 ο Τριδήμας, 49-71 ο Ηλιόπουλος, 49-73 ο Λιόσης, 52-73 ο Παπαδόπουλος και 52-75 με ακόμα ένα καλάθι οι Gademians για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Gademians, πέρα από τον Τριδήμα, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Κοζαδίνος και Δημοσχάκης. Για τους Pigs ξεχώρισε ο Βασίλης Δημητριάδης.