15.4%
71.4%
32.3%
16.7%

Οι Underdogs συνδύασαν την επιστροφή τους στη χειμερινή λίγκα με ροζ φύλλο, επικρατώντας με 64-51 των Pigs, χάρις σε ένα τρομερό 4ο δεκάλεπτο, όπου έφτασαν από το -7 στο +13 με 27-7 επιμέρους σκορ, με τους Pigs να μένουν από δυνάμεις. Μεγάλος πρωταγωνιστής των Underdogs ο Μαραγκός, με τον Βογιατζάκη και τον Ρούμπα να τον συνεπικουρούν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Βογιατζάκη, για να απαντήσουν οι Pigs με τον Δημητριάδη Δ. και τον Δριβάκο για το 2-7. Ο Ρούμπας έφερε το ματς στο 6-7, με τον Γκιουζέλη να κρατά την ομάδα του μπροστά. Με τον Μαραγκό οι Underdogs μείωσαν στον πόντο ξανά, αλλά ο Δημητριάδης Β. έγραψε το 8-11. Το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Μαραγκό να ισοφαρίζει και τον Ρούμπα με βολές να βάζει μπροστά τους Underdogs, 13-11.

Στη 2η περίοδο ο Δάνης έφερε την ομάδα του στο 15-11, με τον Δημητριάδη Β. και τον Γκιουζέλη να ισοφαρίζουν το ματς. Ο Καρακώστας σκόραρε ως το 19-16 με τον Αλεξόπουλο να φέρνει το ματς στο 21-16. Ο Σπάχος με τρίποντο από τα 9 μέτρια μείωσε στο σουτ, αλλά ο Καρακώστας ήταν ξανά εκεί. Ο Δημητριάδης Β. έγραψε το 23-21, με τους Underdogs να γράφουν βολές και το ημίχρονο να κλείνει από τον Δημητριάδη Β. στο 25-23.

Στην επανάληψη ο Σταθόπουλος έφερε το ματς στο 27-23, με τον Γκιουζέλη να απαντά, 27-25. Ο Τσουκάλης ανέβαζε και πάλι τη διαφορά στους 4 πόντους, με τον Δημητριάδη Δ. και τον Δημητριάδη Β. να γράφουν τρίποντα ως το 32-32. Ο Μαραγκός απαντούσε, αλλά ο Σκουφής με καλάθι και φάουλ έβαλε μπροστά τους Pigs, 34-35. Ο Ρούμπας απάντησε με τρίποντο, αλλά οι Pigs κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο με ένα 0-9 σερί, ο Δημητριάδης Β. με τον Δριβάκο έφεραν το ματς στο 37-39, με τον Γκουζέλη να σκοράρει και τον Δημητριάδη Β. να γράφει το 37-44 της περιόδου.

Στο σημείο που έμειναν πίσω με τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς οι Underdogs αντέδρασαν σωστά και μπήκαν με 8-0 στο 4ο δεκάλεπτο. Μαραγκός, Αλεξόπουλος και Βογιατζάκης σκόραραν για το προσπέρασμα, 45-44, με τον Δημητριάδη Β. να διακόπτει το σερί για να βάλει μπροστά για τελευταία φορά τους Pigs, 45-46. Οι Underdogs με τον Μαραγκό, τον Σταθόπουλο και τον Βογιατζάκη σκόραραν για το 52-46, με τον Δημητριάδη Β. να είναι ο μόνος με απαντήσεις από τους Pigs. Ο Δάνης με τον Καρακώστα είχαν 4/4 βολές, με τον Δάνη να γράφει κι ένα λέι απ στον αιφνιδιασμό για το 58-48 της ομάδας του. Ο Τσουκάλης με λέι απ έφερε το ματς στο 60-49, για να απαντήσει ο Δημητριάδης Β. από τη γραμμή, αλλά ο Τσουκάλης με τον Ρούμπα έκλεισαν την αναμέτρηση στο 64-51 για τους Underdogs.

Για τους νικητές ο Μαραγκός είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Ρούμπας 10 πόντους, 3 ασίστ, ο Βογιατζάκης 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καρακώστας 8 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους Pigs ο Δημητριάδης Β. είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Δριβάκος 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Γκιουζέλης 8 πόντους, 12 ριμπάουντ και ο Δημητριάδης Δ. 8 πόντους με 3 ριμπάουντ.