19.2%
53.8%
47.1%
21.7%

Η Yugopiastika έκανε μία ακόμα νίκη και δείχνει πραγματικά σε πολύ καλό φεγγάρι, αυτή τη φορά νικώντας τους Pigs, οι οποίοι είχαν τον Δριβάκο σε πολύ καλή μέρα και πάλι.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το ματς για τους μετέπειτα ηττημένους, καθώς ο Δημητριάδης Β. ευστόχησε σε τρίποντο, παρόλα αυτά ένα σερί 9-0 των Yugopiastika έφερε το ματς στο 3-9. Καλάθι και φάουλ από τον Ντζιό και ωραίο φλότερ του Κουμπούλη ήταν οι ωραιότερες φάσεις στη διάρκεια του σερί . Ένα τρομερό ντράιβ του Δημητριάδη Β. έκανε το σκορ 5-9, ωστόσο ο Σκάρας μετά από αμυντικό ριμπάουντ διέσχισε όλο το παρκέ για να πασάρει ωραία στον Ντζιό για το 5-11. Ο Δριβάκος με 6 δικούς του πόντους έκανε το σκορ 11-14, πριν ο Κουμπούλης κλέψει και σκοράρει και ολοκληρώσει το 1ο δεκάλεπτο με τρίποντο για το 11-19.

Με τρίποντο του Μαργαρίτη αυτή τη φορά ξεκίνησε το δεκάλεπτο, γεγονός που απαντήθηκε άμεσα από τον Τσίγκα για το 14-22. Το τρίποντο αυτό ήταν η έναρξη για 9 συνεχόμενους πόντους, με τον Ντζιό να βάζει ωραίο καλάθι ύστερα από πάσα του Γεωργακόπουλου και τον Ανδρέου να βρίσκει στόχο ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ. (14-28) Δύο τρίποντο όμως του Γκιουζέλη έκαναν το σκορ 22-30, ενώ μετά το ωραίο καλάθι αιφνιδιασμού ύστερα από κλέψιμο του Κουμπούλη, ο Δριβάκος με ποστ έκανε το 24-34. Και ενώ όλα έδειχναν πως αυτό θα ναι το σκορ του 1ου ημιχρόνου ο Μερτζιώτης είχε άλλη γνώμη και έβαλε buzzer beater τρίποντο για το 24-37.

Ο Ντζιός μπήκε πολύ καλά στην επανάληψη με 3 πόντους και μία τάπα, ωστόσο ο Δημητριάδης Β. σκόραρε και πάλι αό τα 6,75 για το 27-40. Κουμπούλης και Μερτζιώτης έκαναν το +16 για την Yugopiastika (29-45). Το ωραίο καλάθι με πλάτη του Δριβάκου απαντήθηκε από τον Κουμπούλη με τρίποντο, ενώ ο Γκιουζέλης με βολές έκανε το 33-48.

Η ψαλίδα είχε ανοίξει και οι Pigs έδειχναν κουρασμένοι, την ώρα που η Yugopiastika είχε πνευμόνια και ρυθμό να παίξει ακόμα ένα ματς! Και πάλι ο Δημητριάδης Β. έβαλε ωραίο ντράιβ για το 35-48, όμως 2 τρομερές συνεργασίες των Κουμπούλη και Ντζιού με ανταλλαγές πασών ήταν τα highlights του σερί 7-0 της Yugopiastika για το 47-55. Ο Δριβάκος πάσαρε στον Μαργαρίτη για το 39-55, όμως ο Γεωργακόπουλος με εύκολο ντράιβ από το κέντρο έκανε το 39-59, φωνάζοντας παρών! Ένα ακόμα σουτ του ίδου, step back, έκανε λίγο αργότερα το σκορ 42-64, πριν ο Δριβάκος κάνει 2 φορές αυτό που ξέρει καλύτερα για το 46-67. Η επιστροφή του Γεωργακόπουλου σφραγίστηκε με το τρίποντο του στη λήξη για το 46-70.

O Κουμπούλης ήταν 1ος σκόρερ με 19 πόντους, όμως ολοκληρωμένη εμφάνιση έκανε και ο Ντζιός με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ,1 ασίστ, 3 κλεψίματα και ένα τρομερό μπλοκ. Αξίζει να σημειώσουμε και την επιστροφή του Γεωργακόπουλου με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 8 ασίστ(!) , και ένα κλέψιμο. Από την άλλη ο Δριβάκος άγγιξε το double double με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ 14 πρόσθεσε ο Δημητριάδης Β.