39.1%
52.4%
47.8%
5.6%

Σε ένα άκρως απολαυστικό ματς, οι Pimps δεν έκαναν στάση ούτε στο παιχνίδι με τους ελλιπείς μεν, αξιόμαχους δε Los Rebel Lakers, αφού κατάφεραν να πάρουν ακόμα ένα ροζ φύλλο με το τελικό 75-58, κάνοντας το 8/8 στη φετινή Bronze. Οι Pimps μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, χτίζοντας διψήφια διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο. Από τη δεύτερη περίοδο, η ομάδα του coach Θεοχάρη ροκάνισε τη διαφορά μέχρι και τον πόντο, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Pimps μπήκαν αποφασισμένοι, άνοιξαν τη διαφορά ξανά σε διψήφιο αριθμό, με τους Los Rebel Lakers να μην καταφέρνουν να κάνουν ξανά το come back. Έτσι, οι Pimps συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους, ενώ οι Los Rebel Lakers θα ψάξουν στο επόμενο ματς να βρουν τη νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Απτόσογλου να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Χειράκη να βάζει στο ματς τους Los Rebel Lakers για να μειώσει σε 3-2, ενώ οι Pimps με ένα σερί 11-2 από τους Μεντή (3 PTS), Κοιλάκο (4 PTS), Hu (2 PTS) και Μητρόπουλο (2 PTS), θα χτίσουν διψήφια διαφορά, με το σκορ να πηγαίνει στο 14-4. Εκεί, 2 απανωτά δίποντα του Λεβέντη, θα μειώσουν στο 14-8, ο Ζουρνατσίδης με όμορφο δίποντο θα γράψει το 16-8, ενώ ο Χειράκης με βολή θα διαμορφώσει το 16-9 του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με τρίποντο ο Μητρόπουλος, γράφοντας έτσι το 19-9 για τους Pimps στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Απτόσογλου με δίποντο θα κάνει το 21-9, ο Χειράκης με δύσκολο δίποντο θα μειώσει στους 10 και το 21-11, με τον Μεντή να απαντά με δικό του δίποντο και να διαμορφώνει το 23-11 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα σερί 3-9 από τους Los Rebel Lakers με 5 πόντους του Τρυγωνόπουλου και 4 του Χειράκη θα μειώσουν τη διαφορά στους 6 και το 26-20, ο Μεντής με δίποντο απάντησε για το 28-20, ενώ 2 συνεχόμενα δίποντα του Χειράκη, έφεραν το 28-24 στο ματς. Στη συνέχεια, ένα δίποντο ακόμα από τον Μεντή θα κάνει το 30-24 για τους Pimps, οι Los Rebel Lakers θα μειώσουν στον πόντο με ένα σερί 1-6 με βολή του Κλεφτόγιαννη, δίποντο του Πρωτόπαπα και γκολ-φάουλ του Δερδενέ για το 31-30, όμως ο Μητρόπουλος θα κρατήσει το προβάδισμα για τους Pimps με εύστοχο τρίποντο από τη γωνία, γράφοντας έτσι το 34-30 του ματς. Με δίποντο απάντησε ο Βλαχάκης, ο οποίος έκανε το 34-32, οι 2 βολές του Μεντή έστειλα τη διαφορά ξανά στους 4 και το 36-32, όμως ένα τρίποντο του Βλαχάκη, κατάφερε να μειώσει στο 36-35 για τους Los Rebel Lakers. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με γκολ-φάουλ ο Μεντής, ο οποίος και θα στείλει τις δύο ομάδες στους πάγκους με το σκορ στο 39-35 για τους Pimps.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Τρυγωνόπουλος με δίποντο θα μειώσει στο καλάθι και το 39-37, ο Μητρόπουλος με 2/2 βολές θα απαντήσει για το 41-37, ενώ ο Κλεφτόγιανης με δική του βολή, μείωσε στο 41-38 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, 2 δίποντα του Hu και ένα τρίποντο του Κοιλάκου θα κάνουν το 48-38 για τους Pimps, οι Los Rebel Lakers θα βρουν απάντηση από δίποντο του Τρυγωνόπουλου και γκολ-φάουλ του Κλεφτόγιαννη για να μειώσουν στο 48-43, ενώ ένα τρίποντο από τον Μεντή, θα γράψει το 51-43 για τους Pimps. Εκεί, ένα δίποντο του Δερδενέ θα ρίξει τη διαφορά στους 6 και το 51-45, με 2 δίποντα των Κοιλάκο και Απτόσογλου, οι Pimps θα στείλουν τη διαφορά στους 10 για το 55-45, ενώ 3 βολές των Χειράκη και Δερδενέ, θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 και το 55-48 του ματς. Ένα τρίποντο του Μεντή θα κάνει το 58-48 των Pimps, με τον Χειράκη να σφραγίζει την τρίτη περίοδο με τρομερό δίποντο, ροκανίζοντας τη διαφορά στους 8 πόντους με το σκορ στο 58-50 για το δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Λεβέντης με βολή θα ρίξει τη διαφορά στους 7 και το 58-51, ο Κοιλάκος με δική του βολή και ο Απτόσογλου με τρίποντο από τη γωνία θα στείλουν τη διαφορά στους 11 και το 62-51, με τον Βλαχάκη να βάζει ένα δύσκολο καλάθι στον αιφνιδιασμό και να μειώνει στους 9 πόντους και το 62-53. Στη συνέχεια, ένα σερί 8-0 από τους Pimps, ύστερα από 3 πόντους του Κοιλάκου, 2 του Hu, 2 του Μητρόπουλου και βολή του Απτόσογλου, θα κάνει το 70-53, ο Λεβέντης και ο Τρυγωνόπουλος με δίποντο και βολή αντίστοιχα μείωσαν στο 70-56, ενώ ο Hu, ο Κοιλάκος και ο Μητρόπουλος με 3 βολές, αλλά και δίποντο του τελευταίου, θα κάνουν το 75-56 του παιχνιδιού. Το ματς σφράγισε με δίποντο ο Τρυγωνόπουλος, το οποίο και έκανε το τελικό 75-58 της αναμέτρησης.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Παύλος Κοιλάκος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 17 πόντους με 12 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 25 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Κοιλάκου από τους Pimps ξεχώρισε και ο Μεντής, με τον Απτόσογλου να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Los Rebel Lakers σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Χειράκης και ο Δερδενές.