20.8%
38.9%
39.1%
27.8%

Αήττητοι συνέχισαν και σε αυτήν την αγωνιστική εβδομάδα οι Pimps επικρατώντας των Tune Squad με 62-58, σε ένα ματς το οποίο ήταν αμφίρροπο μέχρι και την τελευταία επίθεση και στο οποίο υπήρχαν πολλές και συνεχόμενες εναλλαγές στο προβάδισμα σε όλη του τη διάρκεια. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παύλος Κοιλάκος με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καρύκας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Tune Squad, ο Απτόσογλου απάντησε και ισοφάρισε σε 2-2 για τους Pimps, 2-7 με ένα καλάθι του Μπαμπανιώτη και ένα τρίποντο του Οικονόμου, 9-7 με απάντησε με 7-0 σερί οι Κοιλάκος και Απτόσογλου, 9-9 από τον Ιωσηφίδη, 14-9 με 5-0 σερί οι Απτόσογλου και Μητρόπουλος, 14-11 με βολές του Οικονόμου, 17-11 ο Κοιλάκος, 17-13 από τον Σαρρή και νέο καλάθι του Μητροπούλου για το τελικό 19-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Hu έβαλε μια βολή για το 20-13, ο Σαρρής έβαλε καλάθι για το 20-15, 22-15 με δύο βολές του Ζουρνατσίδη, 22-18 με ένα καλάθι του Ιωσηφίδη και μια βολή του Οικονόμου, 24-18 ξανά ο Ζουρνατσίδης, 24-22 με σκορ ξανά από τους Ιωσηφίδη και Οικονόμου, 26-22 ο Κοιλάκος, 26-24 από τον Γεωργόπουλο, 28-24 με απάντηση του Hu, 28-31 με 0-7 σερί οι Tune Squad με τους Τζαμαρία και Σαρρή και τρίποντη απάντηση του Απτόσογλου για το τελικό 31-31 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Κοιλάκος και Hu έβαλαν από ένα καλάθι για το 35-31, ο Σαρρής με τρίποντο μείωσε σε 35-34, 37-34 από τον Ζουρνατσίδη, 37-36 ξανά ο Σαρρής, 43-36 με τρία συνεχόμενα καλάθια του Μητροπούλου, 43-38 ο Καρύκας, 49-38 με νέο 6-0 σερί οι Pimps με τους Hu, Μητρόπουλο και Ταπόλα και μια βολή του Τζαμαρία για το τελικό 49-39 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μητρόπουλος έβαλε δύο βολές για το 51-39, οι Ιωσηφίδης και Οικονόμου απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 51-43, 53-43 ξανά ο Μητρόπουλος, 53-46 με τρίποντο του Ιωσηφίδη, 54-46 με βολή του Λιμνόπουλου, 54-54 με 0-8 σερί οι Τζαμαρίας, Οικονόμου και Ιωσηφίδης, 57-54 με τρίποντο του Κοιλάκου, 57-58 οι Οικονόμου και Σαρρής και 60-58 από τους Hu και Μητρόπουλο με 13″ να μένουν στο ρολόι. Στη συνέχεια οι Tune Squad αστόχησαν με τον Μητρόπουλο να κερδίζει νέο φάουλ και να πηγαίνει στις βολές για να γράψει το τελικό 62-58 του παιχνιδιού.

Για τους Pimps, πέρα από τον Κοιλάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μητρόπουλος με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Tune Squad ξεχώρισε ο Οικονόμου με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.