10.0%
62.5%
49.1%
15.4%

Ο Αρειος Πάγκος έπαιξε καλά στα τρία από τα τέσσερα δεκάλεπτα του αγώνα και κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στους Printfair με 70-62. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Μαυρόπουλος με 26 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι μέχρι τα μισά και λίγο παραπάνω. Σε εκείνο το σημείο ήρθε ένα ξέσπασμα από τον Αρειο Πάγκο που του έδωσε διψηφια διαφορά. Ο Ευθυμιάδης βάλε το πρώτο καλάθι του αγώνα (0-2) για να ακολουθήσει ένα 4-0 από Αργύρη και Αθανασόπουλο για το 4-2. Σε 4-4 ισοφάρισε το Γιακουμής, όμως ο Μαυρόπουλος έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του με ένα τρίποντο για το 7-4. Θάνος και Γιακουμής έκαναν ένα 0-4 και έβαλαν μπροστά τους Printfair με 7-8. Ο Αθανασόπουλος έγραψε το 9-8,ομως ο Θάνος έβαλε ξανά μπροστά τους Printfair με 9-10. Ένα 4-0 από Αθανασόπουλο και Λιόλιο έβαλε μπροστά τον Αρειο Πάγκο με 13-10. Ο Θάνος μείωσε σε 13-12 αλλά η απάντηση ήρθε άμεσα από τον Μαυρόπουλο (15-12). Ο Ευθυμιάδης μείωσε ξανά στον πόντο για τους Printfair (15-14). Ακολούθησε ένα ξέσπασμα του Αρείου Πάγκου με ένα σερί που έφτασε το 12-2 με δράστες τους Μαυρόπουλο, Αργύρη και Αθανασόπουλο, οι οποίοι μας έδωσαν το τελικό 27-16 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο ο καλός ρυθμός του Αρείου Πάγκου συνεχίστηκε, με τους Printfair να προσπαθούν να κρατήσουν τη διαφορά όσο πιο χαμηλά μπορούσαν για να μη ξεφύγει το ματς. Αργύρης και Κιντώνης έκαναν ένα 4-0 και σημείωσαν το 31-16, για να απαντήσουν με ένα δικό τους 0-4 με τους Θάνο και Ευθυμιάδη και να ρίχνουν πάλι στους 11(31-20). Ο Μαριόλης έκανε άλλο ένα 4-0 για το 35-20, για να απαντήσει με ένα 0-4 ο Αναγνώστης και να γράψει το 35-24. Αθανασόπουλος και Μαυρόπουλος έκαναν ένα 6-0 για το 41-24. Ο Γιακουμής διέκοψε το σερί και έγραψε το 41-26. Μέχρι το τελικό 47-32 του ημιχρόνου οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι.

Στην τρίτη περίοδο ότι οι Printfair γκρεμισαν ότι είχε χτίσει ο Αρειος Πάγκος σε ένα ολόκληρο ημίχρονο. Οι Printfair έτρεξαν ένα 0-12 με τους Αναγνώστη, Ευθυμιαδη και Θάνο και μάζεψαν το παιχνίδι στους 3 πόντους πολύ γρήγορα (47-44). Μαριολης και Μαυρόπουλος έκαναν ένα 4-0 και έδωσαν ανάσα στον Αρειο Πάγκο σημειώνοντας το 51-44,ομως οι Printfair έτρεξαν άλλο ένα 0-5 με τους Γιακουμη και Τσακίρη και κάπως έτσι γράφτηκε το τελικό 51-49 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Αρειος Πάγκος έδειξε καλό χαρακτήρα, βρήκε λύσεις και ανέβασε ξανά τη διαφορά σε διψηφιο κάπου στα μισά με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη στο τέλος χωρίς ιδιαίτερο άγχος. Λιολιος, Μαυρόπουλος και Μαριολης έκαναν ένα 4-0 και σημείωσαν το 55-49, με τον Ευθυμιαδη να μειώνει λίγο αργότερα σε 55-51. Ο Μαυρόπουλος έγραψε ένα τρίποντο για το 58-51, όμως ο Γιακουμής έβαλε ακόμη δύο πόντους στο ματς και μείωσε σε 58-53. Αθανασόπουλος, Μαυρόπουλος και Αργύρης έκαναν ένα 8-0 και άνοιξαν τη διαφορά στους 13 (66-53). Η απάντηση των Printfair ήταν άμεση. Θάνος, Χατζηδήμος και Ασημακόπουλος μειωσαν σε 66-60 με ένα 0-7 που έτρεξαν όμως, ο Μαριόλης ανέβασε και πάλι στους 8 και έδωσε ασφάλεια στην ομάδα του (68-60). Ο Χατζηδήμος μείωσε σε 68-61 με μια βολή. Ο Μαυρόπουλος έμεινε ψυχραιμος στο φάουλ που του έγινε αμέσως μετά και έγραψε 2/2 βολές για το 70-61. Το τελικό 70-62 του αγώνα το έγραψε ο Χατζηδήμος με μια βολή προς το τέλος.

Πέρα από τον Μαυρόπουλο, εξαιρετικό ματς έκαναν και οι Αργύρης και Αθανασόπουλος. Για τους Printfair καλή εμφάνιση έκαναν οι Γιακουμής, Ευθυμιάδης και Θάνος.