6.7%
39.1%
36.7%
14.3%

Τρομερό ματς έγινε για την Rising League κατηγορία μεταξυ των Printfair και των Ατάλαντων b.c. Οι Printfair ήταν αήττητοι , κατι που έμελλε να αλλάξει μετά από αυτόν τον αγώνα. Οι Ατάλαντοι δεν φοβήθηκαν, κοίταξαν στα μάτια τους αντιπάλους τους και σε ένα ματς που πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το τέλος κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

Το ματς ξεκίνησε με τον Βελκίδη να ανοίγει το σκορ για τους Ατάλαντους. Με ένα γρήγορο 5-0 απάντησαν οι Printfair με 2 πόντους του Θάνου και ένα καλάθι και φάουλ του Γιακουμή. Πάλι με τον Βελκίδη μείωσαν οι Ατάλαντοι στο 5-4. Άμεση ήταν η απάντηση με 2 δίποντα από τον Παπαδόπουλο. Οι Ατάλαντοι με ένα 5-0 έφεραν στα ίσια το ματς.Πρώτα ο Κουφός από κοντά και ύστερα ο Κτενίδης με μια βολή και ένα δίποντο έκαναν το 9-9. Απάντησε με δίποντο ο Κρητικός για να ισοφαρίσει ο Κτενίδης και να προσπεράσουν με τον Βελκίδη για το 11-13.

Στην 2η περίοδο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό. Ξέσπασμα των Ατάλαντων με μια βολή του Αρκολάκη Μ. , και 3/4 βολές του Βελκίδη. Οι Printfair ξύπνησαν και αντεπιτέθηκαν μέχρι που έφτασαν στην προσπέραση. Ο Ευθιμιάδης και ο Ανάγνος πέτυχαν από ένα δίποντο, ο Καταραχιάς μια στις 2 βολές και ο Γιακουμής άλλο ένα δίποντο για το 18-17. Ο Βελκίδης έκανε το 18-19 και ο Αρκολάκης πρόσθεσε άλλη μια βολή. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Καταραχιάς, για να κλείσει το ημίχρονο με δίποντο του Κτενίδη και το σκορ στο 19-22.

Δεύτερο ημίχρονο και οι Printfair προσπέρασαν γρήγορ με δύο δίποντα από τον Παπαδόπουλο και τον Καταραχιά για το 23-22. Ο Ραυτόπουλος έβαλε μπροστα με δίποντο τους Ατάλαντους.Ο Καταραχιάς το πήρε προσωπικά και πέτυχε το έμμεσο τρίποντο για το 26-24. Το 26 όλα έκανε ο Βελκίδης, με τον Κρητικό να απαντάει με δίποντο. Με 2/2 βολές ξανα ισοφάρισε ο Κουφός. Σερι 7-0 έτρεξαν οι Printfair με τρίποντο του Αναγνού και 2 δίποντα από τον Παπαδέα και τον Καταραχιά. Ο Βελκίδης μείωσε με δίποντο για να απαντήσει ο Ευθιμιάδης με τον ίδιο τρόπο και το 37-30.Δύο δίποντα πέτυχαν ο Κτενίδης και ο Λίτσας για να κλείσουν την περίοδο στο 37-34.

Τελευταία περίοδος και οι Printfair μπήκαν πολύ δυνατα με τον Ανάγνο να πετυχαίνει 2 διαδοχικά δίποντα. Σε εκείνο το σημείο οι Ατάλαντοι με όλες τους τις δυνάμεις προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή. Με δίποντα του Κτενίδη, Λίτσα και Αρκολάκη μείωσαν στο 41-40. Ο Παπαδόπουλος με δίποντο μείωσε στο 43-40. Τότε ο Κτενίδης με τρομερό καλάθι και φάουλ και άλλο ένα δίποντο έφερε την προσπέραση. Η ανατροπή δεν τελείωσε εκει. Ο Κυριαθόπουλος με τρίποντη-μαχαιριά έκανε το 43-48 κόβωντας τα πόδια των αντιπάλων. Στην επόμενη φάση ο Κρητικός πήρε βολές και ευστόχησε και στις 2 μειώνοντας στο -3. Οι Ατάλαντοι έχασαν την επίθεση. Οι Printfair με διπλή ευκαιρία από το τρίποντο δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Έτσι οι Ατάλαντοι μάζεψαν το αμυντικό ριμπάουντ και άκουσαν την κόρνα της λήξης παίρνοντας μια πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στους 1ους του ομίλου.

MVP των νικητών ήταν ο Κτενίδης με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ. Πολύ σημαντική και η βοήθεια του Βελκίδη. Για τους Printfair ο Ανάγνος προσπάθησε με 9 πόντους και 8 αμυντικά ριμπάουντ αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη για την ομάδα του.