39.1%
52.6%
45.7%
16.7%

Νικητές στέφθηκαν οι ΓΑΣΤ στο τελευταίο τους παιχνίδι της σεζόν απέναντι στους Puerto Tsirko, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία, με σκορ 46-51. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ πιο δυνατά στο παιχνίδι και με καταιγισμό τριπόντων πέρασαν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι ΓΑΣΤ δεν παράτησαν ποτέ το μάτς και με καλή άμυνα, κλεψίματα και όμορφες συνεργασίες στο ανοιχτό γήπεδο, επέστρεψαν στο παιχνίδι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους Puerto Tsirko όντας λίγο άστοχοι στις βολές και σε κάποια σουτ, δεν κατάφεραν να σπάσουν την άμυνα των αντιπάλων τους, με αποτέλεσμα το ροζ φύλλο να πηγαίνει στην παρέα του Μίλση. MVP της αναμέτρησης ο Οικονόμου Σταύρος, ο οποίος στις κρίσιμες στιγμές βγήκε μπροστά στην επίθεση και με δικά του καλάθια η ομάδα έφτασε στη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Γρυπαίος με δίποντο έκανε το 0-2, σερί με καταιγισμό τρίποντο και ένα δίποντο από τους Σαραντόπουλο, Δημητριάδη, Αλτιπαρμάκη και Κόπελο για το 14-2, 14-3 με βολή του Οικονόμου, νέο τρίποντο από τον Αλτιπαρμάκη για το 17-3, τρίποντο του Γρυπαίου για το 17-6, καλάθι από τον Δημητριάδη και 19-6, με τους Αδαμαντίδη και Μίλση να διαμορφώνουν το 19-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Οικονόμου έκανε το 19-11, 21-11 από τον Δημητριάδη, βολές του Οικονόμου και δόποντο για το 21-15, καλάθι του Αλτιπαρμάκη και 23-15, 0-6 από τους Μίλση ,Αδαμαντίδη και Γρυπαίοστον αιφνιδιασμό για το 23-21, καλάθι του Δημητριάδη για το 25-21, δίποντο του Ντάσκα μετά από κόψιμο για το 25-23 , με τον Κόπελο να ευστοχεί σε buzzer beater τρίποντο για να στείλει τις ομάδες στο ημίχρονο με σκορ 28-23.

Μετά το ημίχρονο, ο Τζουρτός εύστοχησε σε τρίποντο για το 31-23, σερί των ΓΑΣΤ, από τους Οικονόμου, Αδαμαντίδη και Μουζουράκη για το 31-32, τρίποντο του Σαραντόπουλου και 34-32, απάντηση από τον Μουζουράκη για το 34-34, 36-34 από τον Σαραντόπουλο, με τους Μίλση και Οικονόμου να κάνουν το 36-38 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, Τζουρτός και Κόπελος έκαναν το 41-38, σερί απο τους ΓΑΣΤ με σκορ από τους Οικονόμου και Μουζουράκη για το 41-47, βολές του Δημητριάδη και 43-47, 43-49 από τον Αδαμαντίδη, βολή του Αλτιπαρμάκη και δίποντο του Τζουρτού για το 46-49, με το Οικονόμου να σφραγίζει την νίκη με καλάθι από ασιστ του Αδαμαντίδη για το τελικό 46-51.

Εκτός του MVP , ο Αδαμαντίδης ήταν καθοριστικός για την νίκη των ΓΑΣΤ καθώς οι κρίσιμες ασίστ του παιχνιδιού ανήκουν σε αυτόν , μαζί με 8 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ για τους Puerto Tsirko, ξεχώρισε ο Κόπελος, ο οποίος παρά την αποβολή του με 5 φάουλ , πρόλαβε και γέμισε την στατιστική του σε όλους τους τομείς, όσο αγωνιστήκε.