26.9%
36.8%
20.7%
14.8%

Οι Reapers γύρισαν από τις διακοπές των Χριστουγέννων σαν να μη σταμάτησαν ποτέ, έτρεχαν στον ίδιο ρυθμό για 40 λεπτά με αποτέλεσμα να κουράσουν γρήγορα τους μόλις 5 παίχτες της Α.Ο. Άνδρου και να κερδίσουν με 97-43. MVP του αγώνα ήταν ο Καντιώτης με 26 πόντους, 8 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 3 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Reapers έδειξαν τη διάθεση τους να τρέξουν, κάτι το οποιο προσπάθησαν να ακολουθήσουν οι νησιώτες. Ο Αλερτάς έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Δαμανάκης και Κουτσουρόπουλος έγραψαν το 2-4, 4-4 ο Καντιώτης, 4-6 ο Νικολόπουλος, 7-6 από τον Στεφανάκη, 7-8 ο Δαμανάκης και 8-0 σερί οι Καντιώτης, Αλερτάς και Πουμπουρίδης για το 15-8. Σε 15-9 μείωσε με μια βολή ο Δαμανάκης, 17-9 ο Καντιώτης, 17-12 ο Κουτσουρόπουλος, 21-12 οι Κρινής και Πουμπουρίδης και 21-14 ο Νικολόπουλος για να κλείσουμε δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο του αγώνα οι Reapers συνέχισαν να παίζουν στα κόκκινα, κάτι το οποίο δεν άντεξαν οι παίχτες της Άνδρου με αποτέλεσμα να μείνουν αρκετά πίσω στο σκορ από νωρίς. Καντιώτης και Πουμπουρίδης έκαναν ένα 7-0 για το 28-14, 28-18 οι Πρινιωτάκης και Δαμανάκης, 36-18 οι Κουμούτσης, Στεφανάκης και Αλερτάς, 36-19 με μια βολή ο Δαμανάκης, 39-19 με τρίποντο ο Στεφανάκης, απάντηση από τον Συμεωνίδη για το 39-22 και 40-22 με μια βολή του Καντιώτη για να κλείσουν ημίχρονο οι Reapers στο +18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι νησιώτες βρήκαν καλύτερο ρυθμό στην επίθεση, έκαναν το πιο παραγωγικό τους δεκάλεπτο στο ματς, όμως η διαφορά αντί να μειωθεί αυξήθηκε, αφού οι Καντιώτης και Αλερτάς οργωναν το παρκέ. Ο Δαμανάκης έγραψε το 40-23, 42-23 ο Καντιώτης, 42-26 ο Νικολόπουλος, 51-26 με 9-0 σερί οι Καντιώτης και Αλερτάς, 51-28 ο Νικολόπουλος ξανά, 52-28 με μια βολή ο Στεφανάκης, 52-30 ο Δαμανάκης, 61-30 με άλλο ένα 9-0 οι Καντιώτης, Κρινής και Κουμούτσης, 61-34 με 4 πόντους του Δαμανάκη, 64-34 με τρίποντο ο Καντιώτης και 64-39 με δύο βολές και ένα τρελό τρίποντο στο μπαζερ πίσω από το κέντρο του Νικολόπουλου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι νησιώτες παράτησαν εντελώς το ματς, οι Reapers όμως συνέχισαν να παίζουν στον δικό τους ρυθμό και να πλησιάζουν την 100άρα, την οποία για λίγο δεν πρόλαβαν. Πριόβολος, Αλερτάς, Κρινής, Κουμούτσης και Πατσέλης έτρεξαν ένα τρομερό 21-0 σερί για το 85-39, 85-41 ο Νικολόπουλος, 92-41 οι Αλερτάς, Πουμπουρίδης και Βασιλικός, 92-43 ο Πρινιωτάκης και 5 συνεχόμενοι πόντοι από τον ασταμάτητο(χάρη στα πολλά μελομακαρονα) Πουμπουρίδη για το τελικό 97-43 του αγώνα.

Για τους Reapers, πέρα από τον Καντιώτη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Αλερτάς, Κουμούτσης και Πουμπουρίδης. Για την Άνδρο ξεχώρισαν οι Νικολόπουλος και Δαμανάκης.