17.4%
61.1%
37.2%
31.0%

Reapers vs Κένταυροι 57-70.Μετά από ένα παιχνίδι με πολύ ένταση οι Κένταυροι κατάφεραν να μείνουν συγκεντρωμένοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πάρα την πίεση των Reapers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να καλύψουν την διαφορά τις ήττας των 7 πόντων του πρώτου γύρου. Mvp του αγώνα Καριώτης με 8 πόντους,17 ριμπάουντ(9-0),2 ασίστ και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 2/2 βολές ο Καριώτης και οι Κένταυροι μπροστά στο σκορ με 0-2.Ο Κουμούτσης με 1/2 βολές το 1-2 για τους Reapers,που στην επόμενη επίθεση,ο Καντιώτης  αποχώρησε τραυματίας με πρόβλημα στον αστράγαλο . Ο Ματλάς με σουτ το 1-4 και ο Βασιλικός απάντησε και αυτός με σουτ το 3-4.Ο Καριώτης σκόραρε το 3-6 και ο Κρινής με ντραιβ πέτυχε το 5-6.Ο Μιχαλόπουλος με ντραιβ το 5-8 για να απαντήσει και ο Στεφανάκης με ντραιβ και ο Βασιλικός με 1/2 βολές το σκορ έγινε 8-8.Ο Ευαγγελινός με 1/2 βολές το 8-9 και ο Κρινής από το High post έγραψε το 10-9.Ο Ρέντας με ντραιβ το 10-11 και ο Κουμούτσης με γκολ φάουλ πέτυχε το 13-11.Ο Κορδαλής ισοφάρισε 13-13 και ο Στεφανάκης έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 15-13.Ο Ευαγγελινός με λει-απ στον αιφνιδιασμό την ισοπαλία 15-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-15 με λει-απ ο Κουμούτσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι ξεκίνησαν με τρίποντο που πέτυχε ο Αδαμάκης 17-18 .Ο Χειράκης με σουτ πέτυχε το 19-18 για τους Reapers. Ο Αδαμάκης και ο Καριώτης έδωσαν ξανά το προβάδισμα στην ομάδα τους 19-22 και ο Κωβαίος με Hook το 21-22.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 21 -30,αρχικά ο Αδαμάκης με 1/3 βολές(τεχνικών ποινών),τρίποντο και 1/1 βολή( τεχνική ποινή) και ο Μιχαλόπουλος με γκολ φάουλ. Ο Κουμούτσης με σουτ το 23-30 και ο Καριώτης με σουτ και ο Ευαγγελινός με τρίποντο το σκορ έγινε 23-35.Από το ζωγραφιστό ο Κρινής πέτυχε το 25-35 και ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Μιχαλόπουλος το 25-37.Ο Κωβαίος με ντραιβ πέτυχε το 27-37 και ο Αδαμάκης με τρίποντο το 27-40.Ο Κωβαίος με 1/2 βολές το 28-40 και ο Ευαγγελινός με τρίποντο το 28-43.Ξανά ο Κωβαίος σκόραρε με σουτ το 30-43. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Αδαμάκης 30-46.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι με τρίποντο από τον φανταστικό Αδαμάκη έγινε το 30-49.Ο Κρινής με 1/2 βολές και  ο Χειράκης ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 33-49 για τους Reapers. Εύστοχο τρίποντο και ο Ρέντας το 33-52 και ο Χειράκης με 6 πόντους του μείωσε σε 39-52.Από το High post πέτυχε ο Κορδαλής το 39-54 και ο Κουμούτσης με τρίποντο πέτυχε το 42-54.Το δεκάλεπτο τελείωσε 42-58 με coast to coast ο Μιχαλόπουλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ευαγγελινός.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι ξεκίνησαν με τον Καλογερόπουλο να σκοράρει με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 42-60.Οι Reapers μείωσαν 47-60 ο Κουμούτσης με γκολ φάουλ και με 2/2 βολές ο Χειράκης.Ο Μιχαλόπουλος με 2/2 βολές το 47-62 και ο Βασιλικός με τρίποντο, ο Κωβαίος με 1/2 βολές και ο Πριόβολος με τρίποντο το σκορ έγινε 54-62.Ο Αδαμάκης με λει-απ και ο Μιχαλόπουλος με 1/2 βολές το 54-65 και Βασιλικός με τρίποντο το 57-65.Στα τελευταία 2λεπτά του αγώνα οι Κένταυροι κατάφεραν να καλύψουν την διαφορά τις ήττας του πρώτου γύρου, αρχικά ο Κουμούτσης και μετά και ο Χειράκης είχαν 2 άστοχες βολές. Ο Μιχαλόπουλος με 2/2 βολές (1:49)και ο ο Αδαμάκης με τρίποντο έγραψαν το τελικό 57-70.Οι Reapers στις τελευταίες 3 κατοχές τους είχαν 1 λάθος και 2 άστοχα τρίποντα.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο εκπληκτικός Αδαμάκης με 24 πόντους 6/9 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ευαγγελινός με 11 πόντους,2 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κουμούτσης με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Χειράκης με 12 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.