25.8%
60.0%
27.5%
26.1%

Επιστροφή στις νίκες για τους Reapers οι οποίοι, αν και δύσκολα, περασαν από το εμπόδιο των Ball Busters με 52-59, κυρίως χάρη στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο που έκαναν επιθετικά. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Κρινής με 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ball Busters μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με ένα 5-0 από τους Καραγιαννίδη και Βλάχο πήραν το προβάδισμα στο ξεκίνημα. Ο Χειράκης και ο Καντιώτης μείωσαν σε 5-3, 7-3 ο Καραγιαννίδης, 7-8 με 0-5 σερί δια χειρός Πουμπουρίδη και απάντηση με 6-0 οι Λάγιος, Βλάχος και Καραγιαννίδης για το τελικό 13-8 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να έχουν δυσκολίες επιθετικά, με τους Ball Busters να συνεχίζουν να κρατούν το προβάδισμα. Τσιώτας και Βαξεβανίδης ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 13-13, ο Λάγιος με τρίποντο έγραψε το 16-13, 16-17 με 0-4 από τους Κουμούτση και Κρινή και καλάθι του Νίκου Λάγιου για το τελικό 18-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Reapers άρχισαν να βρίσκουν καλύτερο ρυθμό επιθετικά, παίρνοντας με αυτόν τον τρόπο τα ηνία του αγώνα. Ο Βλάχος έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 22-17, 22-19 ο Κουμούτσης, 25-19 με ακόμη τρεις πόντους του Βλάχου, 25-26 με 0-7 σερί οι Κρινής και Μανωλίτσης, 26-26 ο Πετρίδης, 26-34 οι Καπαντάκης και Μανωλίτσης και 28-34 από τον Βλάχο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Ball Busters με τρίποντο του Πετρίδη έγραψαν το 31-34, 31-37 ο Μανωλίτσης, 35-37 οι Νίκος Λάγιος και Πετρίδης, 35-40 ο Στεφανάκης, 39-40 ο Βλάχος, 39-46 οι Κρινής και Χειράκης, 42-46 ο Πετρίδης, 42-49 οι Χειράκης και Πετρίδης, 45-49 ο Λάγιος, 45-54 οι Κρινής και Χειράκης, 47-54 ο Λάγιος, 47-57 οι Καπαντάκης και Χειράκης, 52-57 οι Δημήτρης Λάγιος, Νίκος Λάγιος και Δήμου και 52-59 από τον Καντιώτη, σκορ με το οποίο έληξε και ο αγώνας.

Για τους Reapers, πέρα από τον Κρινή, σε μεγάλη μέρα βρέθηκε και ο Μανωλίτσης. Για τους Ball Busters ξεχώρισαν οι Δημήτρης Λάγιος, Βλάχος και Πετρίδης.