13.3%
35.7%
20.0%
20.0%

Ματς με ένα πρωταγωνιστή είχαμε στο κλειστό της Ριζούπολης. H αναμέτρηση των Reapers κόντρα στους Charlotte Hornies είχε τελικό Νικητή τους Reapers με σκορ 70-39. Η διαφορά χτίστηκε σιγά-σιγά με αποκορύφωμα την τρίτη περίοδο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 27-12 υπέρ τον Reapers.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Κρινή να πετυχαίνει τέσσερις πόντους και τον Καντιώτη να συμπληρώνει με μία βολή. Για τους Charlotte Hornies το σκορ άνοιξε ο Ζαμπούρας με μία βολή. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Βαξεβάνης και ο Χειράκης έβαλε και αυτός το χεράκι του και πέτυχε 2 πόντους. Τέσσερις πόντους σημείωσε ο Στυλιανός για να μειώσει σε 8-5 αλλά ο Κρινής απάντησε με δίποντο και έκανε το σκορ περιόδου 10-5.

Τρίποντο σημείωσε ο Χρίστογλου στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου για το 10-8 το οποίο θα ήταν και το πιο κοντινό σκορ πού θα βρίσκονταν οι ομάδες για όλη την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα. Σερί 7-0 έτρεξαν οι Reapers με δύο βολές του Καντιώτη και καλάθι και φάουλ του Βαξεβάνη. Ο Δήμου πέτυχε σε αυτό ένα δίποντο και έκανε το 17-8. Ο Παπασταύρου μείωσε με τρίποντο για να απαντήσει ο Πουμπουριδης με τον ίδιο τρόπο. Ο Σπυριδωνίδης που δεν είχε φανεί στο σκορ ακόμη αλλά ήταν κομβική η παρουσία του με τις ασίστ που μοίραζε, πέτυχε και τους πρώτους πόντους για να μειώσει σε 19-12. Ο Δήμου πέτυχε και αυτός δίποντο για το 21-12 με τους Reapers, να τρέχουν σερί μέχρι και τις αρχές της τρίτης περιόδου, 8-0 με δύο βολές ο Μανωλίτσης και άλλες δύο ο Στεφανάκης διαμόρφωσαν το σκορ σε 25-12. Ο Χρίστογλου με ένα δίποντο έκλεισε την δεύτερη περίοδο στο 25-14.

Με δίποντο του Καντιώτη έγινε το 27-14 που ήταν το σκορ με το οποίο ξεκίνησε η τρίτη περίοδος. Απάντησε ο Στυλιανός για δύο αλλά ο Καντιώτης που είχε  πάρει φωτιά στην τρίτη περίοδο και ο  Πουμπουρίδης με καλάθι και φάουλ έκαναν το 34-16. Τρίποντο σημείωσε ο Διαμάντης για το 34-19 αλλά ο Καντιώτης συνέχισε το βιολί του και με τέσσερις νέους πόντους και μία βολή του Χειράκη, οι Reapers ανέβασαν τη διαφορά στο συν 20 και 39-19. Μια βολή και ένα τρίποντο του Χριστόγλου έκαναν το 39-23 αλλά οι Reapers ήταν αποφασισμένοι και με σερί 13-0 από τον Χειράκη που πέτυχε 5 πόντους και τον Μανωλίτση με άλλους τρεις και τον Καντιώτη με επίσης τρεις πόντους έκαναν το 52-23 που δεν αφήνε πολλές ελπίδες για τους Charlotte Hornies. Tρίποντο σημείωσε ο Χριστόγλου για το 52-26 που θα ήταν και το τελικό σκορ της τρίτης περιόδου.

Η τελευταία περίοδος του ματς ξεκίνησε με νέο τρίποντο του Μανωλίτση. Ο Παπασταύρου μείωσε και ο Χριστόγλου πέτυχε ένα ακόμη τρίποντο για τους Reapers και το 55-30 οχτώ λεπτά ακόμη στο ματς και για τους Reapers σκόραρε ο Κουμούτσης για δύο. Απάντησε με νέο τρίποντο ο Ζώης που ήταν και το πρώτο στο ματς για να τρέξουν οι Reapers σερί 8-0 με δίποντα από τους Στεφανάκη, Πουμπουρίδη και Βαξεβάνη για το 65-33. Με δίποντο απάντησε ο Στυλιανός που είχε να σκοράρει αρκετή ώρα για τους Charlotte Hornies. Οι δύο ομάδες  σκοραραρν εναλλάξ με τους Δήμου και Βαξεβάνη για τους Reapers και τον Διαμαντή και Χρίστογλου για τους Charlotte Hornies που διαμόρφωσαν το σκορ σε 68-39. Δύο βολές του Στεφανάκη έκαναν το τελικό 70-39 και έδωσαν αυτήν την άνετη νίκη στους Reapers.

MVP της αναμέτρησης δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον Καντιώτη ο οποίος πέτυχε 16 πόντους, μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε μοίρασε 7 ασσιστ. Από κοντά και ο Χειράκης με 11 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τους Charlotte Hornies πολυτιμότερος παίκτης θα έλεγε κάνεις ήταν ο Στυλιανός με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 τάπες.