24.1%
53.3%
37.7%
15.0%

Reapers vs Gademians 73-57.Οι Gademians αιφνιδίασαν τους Reapers στο 1ο δεκάλεπτο 18-27.Με μόνο 3 πόντους παθητικό έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά οι Reapers με 35-30 και ανέβασαν την διαφορά στο +22 55-33 και επέστρεψαν στις νίκες. Mvp του αγώνα ο Καντιώτης με 20 πόντους,6 ριμπάουντ ,12 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο ο Χειράκης για τους Reapers 3-0.Απάντησε ο Παπαδόπουλος με τρίποντο 3-3 οι Gademians. Ο Κουμούτσης το 5-3 και ο Γαλανός το 5-5.Ο Κουμούτσης από το ζωγραφιστό και ο Καντιώτης με 1/2 βολές το 8-5.Ο Γκάμαρης και Παπαδόπουλος σκόραραν το 8-9 και ο Κουμούτσης το 10-9.Ο Γαλανός με τρίποντο, με 2/2 βολές ο Παναγιωτάρας και ο Παπασγουρίδης από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 10-16.Ο Καντιώτης με γκολ φάουλ το 13-16 και ο Παπαδόπουλος με 4 πόντους, ο Παπασγουρίδης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και ο Παναγιωτάρας με λει-απ έγραψαν το 13-24.Ο Καντιώτης με ντραιβ το 15-24 και ο Παπασγουρίδης με γκολ φάουλ το 15-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-27 με Buzzer τρίποντο ο Χειράκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καντιώτης με ντραιβ, ο Πουμπουρίδης από το ζωγραφιστό και ο Βασιλικός με. coast to coast σκόραραν και μείωσαν σε 24 – 27 για τους Reapers. Ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές και ο Παναγιωτάρας με σουτ έκαναν το 24-30 για τους Gademians. Οι Reapers στα τελευταία (4:45) έτρεξαν σερί 11-0 και έκλεισαν το δεκάλεπτο τελείωσε με μπροστά στο σκορ με 35-30,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στεφανάκης,2/2 βολές ο Καντιώτης, ξανά ο Στεφανάκης το καλάθι,ο Κρινής με 2/2 βολές και με τρίποντο ο Κουμούτσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καντιώτης με τρίποντο και με λει-απ ο έγραψε το 40-30 για τους Reapers.Ο Γαλανός σκόραρε το 40-32 με σουτ για τους Gademians. Νέο σερί 13-0 και το σκορ έγινε 53-32,αρχικά ο Δουρακάκης με τρίποντο, ο Χειράκης με 1/2 βολές και λει-απ, φανταστικό ντραιβ του Καντιώτη,ξανά ο Χειράκης με γκολ φάουλ και ο Κουμούτσης σκόραρε από το ζωγραφιστό. Ο Γκάμαρης με 1/2 βολές το 53-33 και ο Πριόβολος, που επέστρεψε στα παρκέ μετά από 18 μήνες, σκόραρε με 2/3 βολές το 55-33.Ο Παπαδόπουλος με το καλάθι, ο Παναγιωτάρας με 1/1 βολή (από τεχνική ποινή)ο Παπαδόπουλος με σουτ μείωσαν σε 55-40.Ο Κουμούτσης πέτυχε το 57-40 από το ζωγραφιστό και το δεκάλεπτο τελείωσε 57-42 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παναγιωτάρας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κρινής και ο Χειράκης σκόραραν το 61-42 για τους Reapers .Ο Παναγιωτάρας με σουτ έκαναν το 61-44 για τους Gademians. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στεφανάκης το 63-44 και ο Παναγιωτάρας σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 63-46.Ο Χειράκης με 1/2 βολές, ο Καντιώτης με 3/3 βολή βολές πέτυχαν το 67-46.Ο Γαλανός με σουτ ,και ο Παναγιωτάρας με 6 πόντους, καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ,τρίποντο και 1/2 βολές μείωσαν οι Gademians σε 67-54.Τρίποντο ο Κουμούτσης το 70-54 και ο Παναγιωτάρας με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και με 1/1 βολή το 70-57. Το τελικό 73-57 πέτυχε ο Δουρακάκης με μακρινό τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χειράκης με 17 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Κουμούτσης με 16 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Κρινής με 4 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο τρομερός Παναγιωτάρας με 24 πόντους,19 ριμπάουντ(8-11),1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.