25.0%
54.5%
41.7%
12.9%

Ντέρμπι πρωτιάς με όλη τη σημασία της λέξης το Reapers-Glory Road με νικητές τους πρώτους οι οποίοι έλεγξαν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. MVP του αγώνα ήταν ο Καντιώτης με 27 πόντους, 16 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Glory Road μπήκαν πολύ δυνατά, είχαν κλείσει τους διαδρόμους του Καντιώτη, ο οποίος έψαχνε τρόπο να σκοράρει αλλά δεν τα κατάφερνε με ευκολία. Ο Αλερτάς έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Τσανάκας και Σεϊμένης απάντησαν για το 4-2, 4-5 από τον τον Δουρακάκη και 6-0 από Τσανάκα, Σεϊμένη και Καλλιτσάντση για το 10-5. Καντιώτης και Κρινής ισοφάρισαν σε 10-10, απάντηση με 9-0 οι Τσανάκας και Σεϊμένης για το 19-10, 19-12 από τον Καντιώτη, 22-12 με τρίποντο του Σάμι Χαμντάν και 22-14 από τον Καντιώτη ξανά για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Reapers βρήκαν καλύτερες επιθετικές λύσεις, μείωσαν αρκετά, όμως οι Glory συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα. Ο Κουμούτσης έβαλε 8 συνεχόμενους πόντους για το 22-22, 27-22 από τους Σεϊμένη, Σαχτούρη και Τσανάκα και 27-24 από τον Καντιώτη. Ο Τσανάκας έβαλε καλάθι για το 29-24, 29-28 από τους Δουρακάκη και Αλερτά και 33-28 από Τσανάκα και Σεϊμένη. Καντιώτης και Δουρακάκης ισοφάρισαν ξανά, 33-33, τρίποντο του Καλλιτσάντση για το 36-33 και 36-34 από τον Καντιώτη για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καντιώτης ηρέμησε από τη διακοπή του ημιχρόνου, διάβασε καλύτερα το παιχνίδι των Glory Road και κάπου εκεί η ομάδα του Χρήστου Καλλιτσάντση άρχισε να μένει πίσω στο σκορ. Ο Δουρακάκης έβαλε τρίποντο για το 36-37, 38-37 από τον Χαμντάν και 7 συνεχόμενοι πόντοι του Καντιώτη για το 38-44. Τρίποντο του Τσανάκα για το 41-44, απάντηση με 0-8 οι Καντιώτης και Κουμούτσης για το 41-52, 43-52 από τον Χαμντάν ξανά και 43-55 από μια βολή του Καντιώτη και ένα καλάθι του Κουμούτση. Τσανάκας ξανά για το 45-55, 45-58 από Αλερτά και Κρινή, 47-58 από τον Καλλιτσάντση, 47-61 από Καντιώτη και Δουρακάκη και καλάθι του Τσανάκα και για το τελικό 49-61 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Reapers συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα, οι Glory μείωσαν ως τους 4 λίγο πριν το τέλος, αλλά ο coach Βουτυράς τους κράτησε συντονισμένους και έτσι οι Reapers έγιναν η ομάδα που έσπασε το αήττητο των Glory Road. Ο Αλερτάς έβαλε καλάθι για το 49-63, 52-63 από Σεϊμένη και Καλλιτσάντση και 52-65 από τον Κρινή. Μια βολή του Σεϊμένη για το 53-65, 53-67 από τον Κουμούτση και 10-0 από Βαλτινό, Σεϊμένη και Τσανάκα για το 63-67. Δύο βολές του Καντιώτη για το 63-69, 65-69 από τον Αλεξ Χαμντάν και 65-73 με δύο βολές του Δουρακάκη και ένα καλάθι του Κουμούτση. Μια βολή του Καλλιτσάντση για το 66-73, 66-74 από τον Δουρακάκη και 70-74 από Αλεξ Χαμντάν και Σεϊμένη 30″ πριν το τέλος. Στη συνέχεια όμως οι Reapers εσφιξαν τα λουριά, δεν δέχτηκαν άλλο πόντο και με τρεις βολές, μια του Κουμούτση και δύο του Καντιώτη, έγραψαν το τελικό 70-77.

Για τους Reapers, πέρα από τον Καντιώτη, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Κουμούτσης και Δουρακάκης. Για τους Glory Road ξεχώρισαν οι Τσανάκας, Γιάννης Σεϊμένης και Καλλιτσάντσης.