15.8%
61.5%
21.6%
28.1%

Τεράστια νίκη σε ένα ματς με πολλή ένταση πήραν οι Golden Boys κόντρα στους Reapers για να διατηρήσουν το αήττητο τους. Με Μπροστάρηδες τα αδέρφια Χαχάμη, αλλά και με σημαντικά καλάθια από τους Ρίζο και Ιορδανίδη οι Gb πήραν διψήφια διαφορά από στο δεύτερο δεκάλεπτο και στη συνέχεια έκαναν εξαιρετική διαχείριση στο σκορ για να φτάσουν στη νίκη με 59-51. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Χαχάμης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετά αναγνωριστικό παιχνίδι, προσπαθώντας να βρουν ελαττώματα στην άμυνα του αντιπάλου. Ο Ρίζος με τρίποντο άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Κρινής μείωσε σε 3-2, 4-2 με μια βολή ο Ποντικός, 4-4 με δύο βολές του Βαξεβανίδη, 6-4 ξανά ο Ποντικός, 6-7 για το πρώτο προβάδισμα των Reapers με τρίποντο του Δήμου, 8-7 ο Ανδρέας Χαχάμης, 8-9 ο Καντιώτης, 13-9 με 5-0 δια χειρός Ανδρέα Χαχάμη και 13-13 με τους Χειράκη και Καντιώτη να σκοράρουν από δύο πόντους για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του ματς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Golden Boys έκαναν τρομερό ξεκίνημα, πήραν διψήφια διαφορά και στη συνέχεια ρολαραν όλα άριστα. Ο Στεφανάκης έγραψε το 13-15, απάντηση με 15-0 σερί οι Ρίζος, Ιορδανίδης και Βασίλης Χαχάμης για το 28-15, 28-18 οι Πουμπουρίδης και Κουμούτσης, 32-18 με δύο βολές του Βασίλη Χαχάμη και δύο του Ποντικού, 32-19 ο Βαξεβανίδης, 35-19 ο Ρίζος και 35-20 με μια βολή ο Καντιώτης για να κλείσουμε το πρώτο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Reapers είχαν κάποια καλά επιθετικά ξεσπάσματα, όμως οι GB είχαν μια λύση για κάθε πρόβλημα. Ο Καντιώτης μείωσε σε 35-23, 40-23 οι Ποντικός και Ιορδανίδης, 40-24 ο Γιαννόπουλος, 41-24 ο Ποντικός, 41-31 οι Κρινής και Χειράκης, 46-31 οι Βασίλης Χαχάμης και Ρίζος, 46-33 ξανά ο Χειράκης, 47-33 ο Δαπόλας και 47-35 ο Καντιώτης για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους GB να έχουν διψήφιο προβάδισμα.

Στην τελευταία περίοδο ο Χειράκης έριξε σε μονοψήφιο τη διαφορά με το 47-38, 51-38; πο τα αδέρφια Χαχάμη, 51-40 ο Γιαννόπουλος, 54-40 οι Δαπόλας και Ανδρέας Χαχάμης, 54-44 οι Καντιώτης και Γιαννόπουλος, 57-44 με ένα μεγάλο τρίποντο από τον Βασίλη Χαχάμη, 57-48 οι Καντιώτης και Στεφανάκης, 58-48 ο Ποντικός, 58-51 ο Κουμούτσης και 59-51 από τον Βασίλη Χαχάμη με μια βολή για να γράψει το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον MVP Βασίλη Χαχάμη και τους Ανδρέα Χαχάμη, Ρίζο και Ιορδανίδη που ανέφερα και πιο πάνω, εξαιρετικό ματς έκανε και ο Δαπόλας βοηθώντας πολύ με τα ριμπάουντ που μάζεψε. Για τους Reapers ξεχώρισαν οι Καντιώτης, Χειράκης και Κρινής.