25.9%
41.4%
40.8%
15.0%

Reapers vs Paranormal I. 75-61.Το ματς είχε αρκετοί ένταση με τους Reapers να έχουν το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού. Οι Paranormal I δεν μπόρεσαν να <<κλειδώσουν>>τον Καντιώτη,με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την 2 συνεχόμενη ήττα τους. Mvp του αγώνα ο φανταστικός Καντιώτης με 27 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ .

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τους Reapers,ο Καντιώτης από το ζωγραφιστό και ο Κουμούτσης με 2/2 βολές. Οι Paranormal I.με τρίποντο του Παπαδάκη μείωσαν σε 4-3.Ο Καντιώτης με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές έγραψε το 8-3 και ο Βολακάκης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής το 8-4.Ο Κρινής με 1/1 βολή τεχνικής ποινής, με τρίποντο ο Δουρακάκης και με 1/2 βολές ο Καντιώτης έγραψαν το 13-4.Ο Παπαδάκης και Δεδεδήμος με 1/2 βολές πέτυχαν το 13-6.Με λει-απ o Αλέρτας έκανε το 15-6.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαδάκης και με 1/2 βολές το 15-9. Ο Πουμπουρίδης με 1/2 βολές το 16-9 και ο Σκουλάτος με ντραιβ το 16-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-11 με τρίποντο ο Χριστόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καντιώτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 21-11 για τους Reapers. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βολακάκης το 21-13 για τους Paranormal I. Ο Αλέρτας ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 23-13.Ο Μιχελακάκης και ο Σκουλάτος σκόραραν και μείωσαν σε 23-17.Ο Κρινής πέτυχε το 25-17 και ο Βολακάκης με σουτ και ο Σκουλάτος με τρίποντο μείωσαν σε 25-22.Ο Καντιώτης έδωσε την ασίστ στον Κρινή και αυτός έγραψε το 27-22.Ο Σκουλάτος με 1/2 βολές και ο Παπαδάκης με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 27-25. O Χριστόπουλος από το ζωγραφιστό και Καντιώτης με ντραιβ το 31-25 και ο Σκουλάτος με σουτ το 31-27.Ο Στεφανάκης με γκολ φάουλ το 34-27 και ο Παγώνας με 1/2 βολές το 34-28.Ο Στεφανάκης με 2/2 βολές το 36-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-30 με σουτ από την γωνιά ο Μιχελακάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Reapers ξεκίνησαν με σερί 7-0 και το σκορ έγινε 43-30 ,με λει-απ ο Αλέρτας και Καντιώτης, 1/2 βολές ο Στεφανάκης και με coast to coast ο <<Φαντεζί>> Καντιώτης. Οι Paranormal I. με τρίποντο του Χρυσαφιάδη και μείωσε σε 43-33 .Με ντραιβ ο Καντιώτης έκανε το 45-33 και ο Βολακάκης με σουτ το 45-35.Τρίποντο ο Πουμπουρίδης για το 48-35 και ο Βολακάκης με σουτ ,ο Σκουλάτος με 2/2 βολές πέτυχαν το 48-39.Νέο τρίποντο ο Πουμπουρίδης και ο Καντιώτης με 2/2 βολές έγραψαν το 53-39.Ο Παγώνας από το ζωγραφιστό σκόραρε το 53-41 και ο Δουρακάκης με τρίποντο το 56-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 56-43 με λει-απ ο Βολακάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καντιώτης με ντραιβ έκανε το 58-43 για τους Reapers. Ο Παγώνας με 4 πόντους του μείωσε σε 58-47 για τους Paranormal I.Ο Κουμούτσης με λει-απ πέτυχε το 60-47 και ο Παγώνας σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το 60-49.Ο Καντιώτης με τρίποντο έκανε το 63-49 και ο Σκουλάτος με 2/2 βολές το 63-51.Ο Αλέρτας με σουτ και ο Χριστόπουλος με λει-απ σκόραραν το 67-51,για να σκοράρει ο Βολακάκης από το ζωγραφιστό το 67-53.Ο Καντιώτης με νέο τρίποντο και με ντραιβ έκανε το 72-53.Ο Σκουλάτος και ο Βολακάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σκουλάτος με 2/2 βολές μείωσαν σε 72-59.Ο Χριστόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές πέτυχε το 75-59 και το τελικό σκορ 75-61 έγραψε ο Ρουστάς .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χριστόπουλος με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Πουμπουρίδης με 9 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σκουλάτος με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Βολακάκης με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ .