33.3%
77.8%
43.6%
23.1%

Την 5η τους νίκη κατάφεραν να αποσπάσουν οι Reapers σε ισάριθμα παιχνίδια, αφού επικράτησαν και των ReTirees με το τελικό 74-66 στην προτελευταία στροφή της κανονικής διάρκειας. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, οι ReTirees έδειχναν να ελέγχουν το παιχνίδι, όμως με ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο, οι Reapers κατάφεραν να τρέξουν ένα πολύ καλό σερί και να φτάσουν τελικά στη νίκη, παραμένοντας αήττητοι στην κατηγορία.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Γιοβάνη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Γρυπάρη να απαντά με τρίποντο για το 3-2 των Reapers. Εκεί, ένα σερί 3-6 από τους ReTirees θα τους δώσει το προβάδισμα για το 6-8, ενώ ο Μπονάτσος με καλάθι στην αντίπαλη ρακέτα, θα ισοφαρίσει στο 8-8 του ματς. Στη συνέχεια, ο Παπαϊωάννου με δικό του καλάθι έκανε το 8-10, ο Καντιώτης απάντησε με δίποντο και έφερε το ματς στα ίσα για το 10-10, ενώ ένα ακόμα σερί 2-9 αυτή τη φορά, έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +7 για τους ReTirees, με το σκορ να γράφει 12-19 για την ομάδα του coach Κουσούλη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Reapers θα μπουν πιο δυνατά στο παιχνίδι και με ένα σερί 10-0 από 2 τρίποντα του Καρνέση και 2 δίποντα του Μπονάτσου, θα πάρουν το προβάδισμα στο ματς με το σκορ να είναι στο 22-19. Εκεί, οι ReTirees θα βρουν σκορ από γκολ-φάουλ του Γιοβάνη και δίποντο του Σαρρή για το 22-24, ενώ ο Καρνέσης με 3/3 βολές, θα δώσει ξανά το προβάδισμα στους Reapers για το 25-24 και ο Γιοβάνης με τρίποντο αυτή τη φορά, έγραψε το 25-27 του ματς. Με δίποντο του Σωτηρόπουλου, το παιχνίδι θα ισορροπήσει στο 27-27, ο Τσιρίδης με δύσκολο τρίποντο έκανε το 27-30, ενώ ο Μπονάτσος, με νέό δικό του καλάθι θα κάνει το 29-30, μειώνοντας στον πόντο το παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο, θα κλείσουν ο Στόλης με δίποντο για τους ReTirees και ο Καντιώτης με τον ίδιο τρόπο για τους Reapers, σφραγίζοντας έτσι το πρώτο μισό της αναμέτρησης στο 31-32 για τους ReTirees.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι ReTirees θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς με 3 απανωτά δίποντα των Στόλη, Γιοβάνη και Σαρρή για το 31-38, οι Reapers θα μειώσουν με 2/2 βολές του Γρυπάρη στο 33-38, ενώ οι ReTirees θα στείλουν τη διαφορά στους 9 πόντους έπειτα από 2 βολές του Τσιρίδη και δίποντο του Στόλη για το 33-42 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Καρνέση, θα μειώσει στο 36-42, ο Πενταγιώτης με δίποντο θα γράψει το 36-44, ενώ ο Ορφανός με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για να μειώσει ξανά στους 6 και το 38-44 της αναμέτρησης. Εκεί, οι ReTirees με ένα 2-4 θα διαμορφώσουν το 40-48, ενώ το δεκάλεπτο θα βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες, αφού ο Καρνέσης με 2 τρίποντα και ο Πουμπουρίδης με μακρινό δίποντο, έκαναν το 48-48 του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πενταγιώτης με εύστοχη βολή θα κάνει το 48-49, ο Καρνέσης και ο Πουμπουρίδης με 2 τρίποντα και ο Καντιώτης με δίποντο θα δώσουν προβάδισμα μετά από αρκετή ώρα στους Reapers για το 56-49, ενώ ο Παπαϊωάννου, θα ξεκολλήσει την ομάδα του με δίποντο για το 56-51 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, οι Reapers θα διευρύνουν τη διαφορά με 3 δίποντα του Ορφανού και του Καντιώτη αλλά και τρίποντο του Βερώνη για το 65-51, με τον Γιοβάνη να τρέχει ένα δικό του σερί 2-5, μειώνοντας το παιχνίδι στους 11 πόντους για το 67-56 της αναμέτρησης. Με γκολ-φάουλ του Καντιώτη, οι Reapers έκαναν το 70-56, ένα σερί 2-7 των Reapers μείωσε στο 72-63, ενώ ένα καλάθι του Βερώνη, έκανε το 74-63 στο ματς. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε με τρίποντο ο Σαρρής για το τελικό 74-66 της αναμέτρησης,

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Καρνέσης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 21 πόντους, με 4 ριμπάουντ, μοίρασε 9 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 23 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Reapers ξεχώρισε επιπλέον ο Καντιώτης, με τον Πουμπουρίδη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους ReTirees σε καλή μέρα βρέθηκε ο Σαρρής και ο Γιοβάνης.