33.3%
66.7%
36.6%
25.0%

Σε ένα ματς όπου οι 2 ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο σκορ, οι Reapers κατάφεραν να επικρατήσουν των String Raftors με το τελικό 66-57 στην 8η στροφή της Bronze League και πλέον, ύστερα και από την ήττα των Golden Boys, η κορυφή του πρώτου ομίλου έχει πάρει φωτιά. Οι String Raftors αν και μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι δεν κατάφεραν να κατευνάσουν τους Reapers οι οποίοι με πολύ καλό μπάσκετ σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του παιχνιδιού πήραν με δυσκολία το ροζ φύλλο.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Χειράκη να ανοίγει το σκορ με δίποντο ύστερα από πολύ ωραία συνεργασία με τον Κρινή, ενώ οι String Raftors με ένα σερί 0-8 θα πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 2-8. Στη συνέχεια, οι Reapers μετά το time out θα μπουν πεισμωμένοι στο παρκέ και με ένα δικό τους σερί 15-2 θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 7 πόντων (17-10).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Παπαδόπουλος με δίποντο θα κάνει το 17-12, ο Καντιώτης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 19-12, ενώ οι String Raftors με ένα σερί 1-8 θα ισοφαρίσουν σε 20-20. Οι Reapers, με τρίποντο του Πουμπουρίδη θα κάνουν το 23-20, οι String Raftors θα περάσουν μπροστά με τρίποντο του Θεοχάρη και δίποντο του Κούβαρη για το 23-25, ενώ ο Χειράκης με τρίποντο θα διαμορφώσει το 26-25. Στη συνέχεια, οι String Raftors με δίποντο του Μπούχλα θα κάνουν το 26-27, όμως οι Reapers με βολή του Καντιώτη και δίποντο του Χειράκη στη λήξη θα πάρουν προβάδισμα 2 πόντων κλείνοντας το 1ο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 29-27.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Reapers με τον Καπαντάκη να ευστοχεί σε δύσκολο καλάθι θα κάνουν το 31-27, ο Κούβαρης θα μειώσει σε 31-29 και οι Κρινής με τρίποντο και Καντιώτης με δίποντο θα μεγαλώσουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 36-29. Στη συνέχεια, οι String Raftors θα φέρουν το ματς στα ίσα έπειτα από ένα σερί 0-7 για να δώσει προβάδισμα ξανά στους Reapers ο Χειράκης που θα κάνει το 38-36. Ο Παπαδόπουλος με δίποντο θα ισοφαρίσει ξανά, ενώ οι Reapers με δίποντο του Καντιώτη και βολή του Στεφανάκη θα πάρουν ξανά κεφάλι στο σκορ για το 41-38. Με τον Μπούχλα θα απαντήσουν οι String Raftors, ο οποίος με δίποντο θα μειώσει σε 41-40, ενώ ο Καντιώτης με 4 πόντους και ο Στεφανάκης με βολή θα κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 46-40.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι String Raftors θα μειώσουν με δίποντο του Βάκκα, ενώ οι Reapers με ένα σερί 9-0 θα στείλουν το ματς στους 13 πόντους και στην μέγιστη διαφορά στο παιχνίδι (55-42). Στη συνέχεια, οι String Raftors θα απαντήσουν με δικό τους σερί 3-9 για να μειώσουν σε 58-51, ενώ ο Χειράκης με τρίποντο και ο Καντιώτης με δίποντο θα διαμορφώσουν το 63-51. Οι String Raftors με 2 δίποντα από τους Μπούχλα και Βάκκα θα μειώσουν σε 63-55, το 64-55 θα κάνει το Καντιώτης με εύστοχη βολή και ο Μπούχλας με 2/2 βολές θα μειώσει τη διαφορά στους 7 πόντους για το 64-57. Το τελικό 66-57 θα διαμορφώσει ο Καντιώτης με 2/2 εύστοχες βολές.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός για ακόμα μία φορά Γιάννης Καντιώτης, ο οποίος σταμάτησε στους 28 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο efficiency. Σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε και ο Κρινής με 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, ενώ και ο Χειράκης ήταν από τους πλέον βοηθητικούς παίκτες του κόουτς Θεοχάρη με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Από τους String Raftors ξεχώρισε η προσπάθεια των Μπούχλα και Κούβαρη οι οποίοι τα έδωσαν όλα σε άμυνα και επίθεση.