0%
0%
0%
0%

Οι Scavs κέρδισαν με 70-77 τις Ακαδημίες Red-dicolo για να ανέβουν στο 3-4 μετά από ένα κλειστό παιχνίδι που κρίθηκε στην 4η περίοδο, με τον Τζιμα να γράφει 34 πόντους με 14/21 σουτ εντός παιδιάς για τους νικητές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-7 για τους Scavs από τον Τζιμα και τον Μιχαλαρο. Ο Ζωης με τον Θειακουλη απάντησαν για το 9-9 για να ισοφαρίσουν ξανά στο 11-11 πριν κλείσει η περίοδος από τον Μιχαλαρο και τον Λασκαρατο στο 11-15. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τζιμας έγραψε το 11-20, με τον Αντωνίου και τον Ζωη να απαντούν για το 16-20. Ο Αντωνίο με τον Ζωη μείωσαν και σε 20-22, για να ισοφαρίσει ο Αντωνίου σε 22-22, αλλά να μείνουν μπροστά οι Scavs, 22-25 και 23-27 με τον Στιλπνοπουλο. Ο Θειακουλης με τον Γριβα έβαλαν μπροστά την ομάδα τους, για να έρθει ο Αντωνίου για το 32-28 και να γράψει ο Θειακουλης το 36-28 ολοκληρώνοντας ένα 13-1 για τις Ακαδημίες Red-dicolo. Ο Μιχαλαρος μείωσε, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Ζωη στο 38-30. Στην επανάληψη ο Λασκαρατος με τον Λεμπουση έγραψαν το 38-34, για να απαντήσει ο Ζωης για το 42-34. Ο Λεμπουσης με τον Τζιμα έφεραν το ματς στο 42-42, για να κρατήσει με μια βολή ο Θειακουλης την ομάδα του μπροστά, αλλά να έρθουν ο Κολυβας με τον Τζιμα για το 43-47. Ο Τζιμας σκόραρε και για το 44-51 λίγο μετά, με τον Θειακουλη και τον Ζωη να απαντούν, 48-51. Ο Τζιμας και πάλι έφερε την ομάδα του στο 48-56, με τον Κανη να σκοράρει για το 50-58, πριν κλείσει ο Αντωνίου στο 52-58 το δεκάλεπτο. Στην 4η περίοδο ο Θειακουλης μείωσε σε 54-58 και ο Γριβας σε 56-60, για να έρθουν ο Ριγκος με τον Μιχαλαρο για το 56-64. Ο Ζωης με τον Θειακουλη έφεραν το ματς στο 60-64, αλλά ο Τζιμας ήταν εκεί, ενώ ο Κολυβας σκόραρε για το 61-68 λίγο μετά. Ο ίδιος έφερε το ματς στο 63-70, με τον Αντωνίου να απαντά για το 66-70. Ο Τζιμας έγραψε το 66-73, ο Αντωνίου μείωσε δύο φορές στους 5, με τον Τζιμα να σκοράρει και για το 68-75 στο ενδιάμεσο, πριν κλείσει το ματς ο Κανης στο 70-77 για τους Scavs.

Τα λάθη ήταν 9-9 στο ματς, τα κλεψίματα 4-4 και οι ασίστ 11-11. Στα ριμπάουντ οι Scavs είχαν τον πρώτο λόγο, 31-36 με 13-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/12 τρίποντα και τις Ακαδημίες Red-dicolo 5/13. Στα δίποντα οι Ακαδημίες Red-dicolo είχαν 50% και οι Scavs 63%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τζιμας είχε 34 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Λεμπουσης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Μιχαλαρος 8 πόντους, ο Λασκαρατος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τις Ακαδημίες Red-dicolo ο Ζωης είχε 23 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Θειακουλης 23 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Αντωίου 19 πόντους, 7 ριμπάουντ.