14.3%
46.2%
31.4%
26.7%

Red-Dicolo vs Πασατεμπο Kings 53-40.Για δύο δεκάλεπτα έμειναν κοντά στο σκορ οι Πασατεμπο 27-21 με τους Red-Dicolo να ελέγχουν τα ριμπάουντ (42 -29) με την διαφορά να φτάνει στο +19(52-33).MVP αγώνα ο  Κλωνάρης με double-double 17 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και Μπάκας με 2/2 βολές για το 0-2 για τους Πασατεμπο Kings.Ισοφάρισε ο Κλωνάρης με σουτ από την γωνία για το 2-2  για τους Red-Dicolo .Με τρίποντο ο Παπαϊωάννου για το 2-5.Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 11-5 αρχικά ο Κλωνάρης με 2/2 βολές,ο Κρίκας με 1/2 βολές ,ο Γεωργακόπουλος με 4 πόντους και ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνία.Ο Μπάκας και Βλάχος μείωσαν σε 11-9.Ο Τσαπατάκης είχε 1/2 βολές για το 12-9 και ο Γρηγορακάκης έγραψε το 12-11 με σουτ.Ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές  και ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές για το 15-11.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 15-14 με τρίποντο ο Καραχάλιος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κλωνάρης με τρίποντο για το 18-14 για τους Red-Dicolo.Ο Μπάκας με 2/2 βολές για το 18-16 για τους Πασατεμπο Kings.Ο Γεωργακόπουλος με λει-απ για το 20-16 και ο Καραχάλιος με τρίποντο μείωσε σε 20-19.Ο Γεωργακόπουλος με 1/2 βολές για το 21-19  για να ισοφαρίσει ο Βλάχος 21-21 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-21 με λει-απ ο Τσαπατάκης και με 4 πόντους ο Κλωνάρης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσαπατάκης με σουτ πέτυχε το 29-21 για τους Red-Dicolo.Ο Καραχάλιος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 29-23 για τους Πασατεμπο Kings.Με λει-απ ο Γεωργακόπουλος έκανε το 31-23.Ο Μπάκας με 1/2 βολές για το 31-24.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 39-24 με 4 πόντους από σουτ ο Κλωνάρης και  ο Τσαπατάκης.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-27 με τρίποντο ο Γρηγορακάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσαπατάκης με τρίποντο για το 42-27 για τους Red-Dicolo.Με σουτ ο Γρηγορακάκης μείωσε σε 42-29 για τους Πασατεμπο Kings.Ο Κλωνάρης με σουτ το 44-29 για να σκοράρει ο Μπάκας με Hook το 44-31.Ο Λαουρδέκης με 4 πόντους έγραψε το 48-31,με τον Καραχάλιο να μειώνει σε 48-33 με σουτ.Γεωργακόπουλος με σουτ και με 2/2 βολές ο Κρίκας για το 52-33.Ξανά ο Καραχάλιος με σουτ για το 52-35.Ο Κρίκας με 1/2 βολές για το 53-35.Το τελικό 53-40 έγραψαν ο Γρηγορακάκης με σουτ και ο Καραχάλιος με σουτ και 1/2 βολές .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γεωργακόπουλος με 11 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο,Λαουδρέκης με 6 πόντους,4 ριμπάουντ,5 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Τσαπατάκης με 15 πόντους,4 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραχάλιος  με 15 πόντους ,3 ριμπάουντ 1 ασίστ ,2 κλεψίματα, ο Γρηγορακάκης με 9 πόντους ,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Μπάκας με 9 πόντους,4 ριμπάουντ ,3 ασιστ και 2 κλεψίματα.