42.1%
55.0%
34.0%
29.2%

Red-Dicolo vs Ρούκουnets 74-64. Δύσκολη νίκη για τους Red-Dicolo απέναντι στους Ρούκουnets. Πόντο πόντο το ματς μέχρι το ημίχρονο, αλλά στο 3ο δεκάλεπτο οι Red-Dicolo με εξαιρετική άμυνα , απέκτησαν μία διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα .Μvp του αγώνα ο Λαουρδέκης με 13 πόντους,10 ριμπάουντ,4 ασίστ ,1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε Το ματς ξεκίνησε με τους Ρούκουnets να προηγούνται 0-4 με καλάθι από ντράιβ ο Μεντής και ο Ξαγοράρης. Mε σερί 11-0 το σκορ έγινε 11-4 για τους Red-Dicolo, αρχικά ο Μπρίκος σκόραρε με ντράιβ, 2/2 βολές ο Λαουρδέκης, ξανά ο Μπρίκος με ντράιβ, Σκαμαγκάς με τρίποντο και ο Τσαπατάκης με σουτ. Ο Καστάνης με τρίποντο το 11-7 και ο Τσαπατάκης με τρίποντο το 14-7. Με 2/2 βολές ο Κάζας πέτυχε το 14-9 και με 2/2 βολές ο Κρίκας Κωνσταντίνος το 16-9. Ο Πανόπουλος με τρίποντο, και ο Φρέρης με 3/3 βολές έγινε το 16-15 και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές το 17-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 17-17 με 2/2 βολές ο Φρέρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπουλούκος με σουτ και ο Λαουρδέκης με τρίποντο έγραψαν το 22-17 για τους Red-Dicolo. Ο Μεντής με σουτ από την γωνία το 22-19 για τους Ρούκουnets. Ο Σκαμαγκάς με τρίποντο και ο Κρίκας Αλέξανδρος με σουτ από την γωνία πέτυχαν το 27-19. Ο Κάζας με ντράιβ πέτυχε το 27-21 και ο Σταμούλης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 29-21. Ο Καστάνης με σουτ και ο Μεντής με 4 πόντους του πέτυχαν το 29-27.Ο Τσαπατάκης με 1-1 βολή τεχνικής ποινής και ο Σκαμαγκάς με τρίποντο έγραψαν το 33-27. Ο Ξαγοράρης με τρίποντο, ο Μεντής με 5 πόντους (1 τρίποντο) έγραψαν το 33-35 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 38-35 με 1/2 βολές ο Κρίκας Κωνσταντίνος και ο Σκαμαγκάς το και με τρίποντο ο Τσαπατάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Φρέρης με τρίποντο και ο Κάζας με 1/2 βολές το 38-39 για τους Ρούκουnets. Ο Σταμούλης με σουτ από την γωνία έκανε το 40-39 για τους Red-Dicolo. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριαζής το 40-41 και με σερί 10-0 το σκορ έγινε 50-41. Αρχικά ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές, ο Κρίκας Κωνσταντίνος με καλάθι από το ζωγραφιστό, λει-απ ο Σκαμαγκάς, ο Λαουρδέκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κρίκας Κωνσταντίνος με σουτ. Ο Καστάνης με 1/2 βολές το 50-42 και το δεκάλεπτο τελείωσε 54-42 ο Μπουλούκος με σουτ και με ντράιβ ο Τσαπατάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 56-42 για τους Red-Dicolo. Ο Ξαγοράρης με ντράιβ έκανε το 56-44 για τους Ρούκουnets. Ο Λαουρδέκης με σουτ το 58-44 και ο Καστάνης από το ζωγραφιστό το 58-46. Ο Κρίκας Κωνσταντίνος με 1/2 βολές το 59-46 και ο Μεντής με σουτ το 59-48. Ο Τσαπατάκης με τρίποντο έγραψε το 62-48 και ο Καστάνης με σουτ το 62-50. Ο Λαουρδέκης έγραψε το 64-50 και ο Καστάνης με τρίποντο το 64-53. Με σουτ από την γωνία ο Τσαπατάκης το 66-53 και ο Μεντής μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 66-55. Από το ζωγραφιστό ο Κρίκας Κωνσταντίνος το 68-55 και ο Καστάνης με καλάθι από το ζωγραφιστό, με λει-απ ο Φρέρης και με 1/2 βολές ο Κάζας έγινε το 68-60. Ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές, ο Σκαμαγκάς με τρίποντο και ξανά ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές έγραψαν το 74-60. Το τελικό 74-64 πέτυχε ο Φρέρης με τρίποντο και ο Φιλιππόπουλος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Τσαπατάκης με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Σκαμαγκάς με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μεντής με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καστάνης με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.