0%
0%
0%
0%

Οι Σουβλέηκερς κέρδισαν τους Red-dicolo με 46-53 με το παιχνίδι να κρίνεται στην 4η περίοδο, αφού παρότι οι Σουβλέηκερς είχαν το προβάδισμα σε όλο το ματς και έφτασαν ως το +16, στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έπεσε στους 5 πόντους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-6 και 3-16 για τους Σουβλέηκερς από τον Τσιμπογλου, τον Μοσχιδη και τον Κωστη, για να απαντήσει ο Μελετης, αλλά να κλείσει ο Κοκοτινης το δεκάλεπτο στο 5-18. Στη 2η περίοδο ο Σταματιου έφερε την ομάδα τους το 5-21, με τον Κρικα Αλ. και τον Λαουρδεκη να απαντούν για το 10-22. Ο Μοσχιδης με τον Βασση σκόραραν για το 10-26, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Ιορδανιδη και τον Σπυριδωνιδη στο 16-26. Στην επανάληψη ο Σπυριδωνιδης μείωσε σε 19-26, για να φέρει ο Μισρης το ματς στο 23-26. Ο Μαστορακης απάντησε, με τον Κρικα Απ. να σκοράρει για το 25-28. Ο Βασσης κράτησε την ομάδα του μπροστά και με τον Σταματιου την έφεραν στο 27-33 και το 29-35. Ο Λαουρδεκης απάντησε, με τον Στυλιανο να κλείνει την περίοδο στο 34-35. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κοκοτινης έγραψε το 34-39 για τους Σουβλέηκερς, με τον Μισρη να απαντά. Ο Μαστορακης με τον Βασση και τον Σταματιου έφεραν το ματς στο 37-46, για να μειώσουν ο Σκαμαγκας και ο Κρικας Αλ. στο 41-46. Ο Κωστης σκόραρε για το 41-48, με τον Μοσχιδη να γράφει το 41-50, για να έρθει ο Τσιμπογλου για το 43-52 λίγο μετά, με το ματς να κλείνει από Σκαμαγκα και Τσιμπογλου στο 46-53.

Τα λάθη ήταν 21-12 στο ματς, τα κλεψίματα 3-12 και οι ασίστ 5-8. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 36-35 με 6-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/17 τρίποντα και τους Red-dicolo 6/18. Στα δίποντα οι Red-dicolo είχαν 30% και οι Σουβλέηκερς 41%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσιμπογλου είχε 10 πόντους, ο Μοσχιδης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Σταματιου 8 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Red-dicolo ο Κρικας Αλ. είχε 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κρικας Απ. 7 πόντους, 4 ριμπάουντ.