17.6%
40.0%
32.1%
7.1%

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνουν οι Red-Dicolo για άλλη μια αγωνιστική πετυχαίνοντας μια εύκολη νίκη απέναντι στα Σφυριά 70-43.MVP του αγώνα ο Λαουρδέκης με 15 πόντους,11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθια του Τσαπατάκη και Μέλετη 4-0 για τους  Red-Dicolo.Ο Σιαμαντάς απάντησε με τρίποντο 4-3 για τα Σφυριά.Ο Λαουρδέκης με 5 πόντους,ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές και ο Σκαμαγκάς με 4 πόντους από λει-απ έγραψαν το 15-3.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Μούρτζος για το 15-5.Από το Low post  το καλάθι ο Σπυριδωνάκος για το 17-5.Με σουτ μείωσε ο Καραβάς σε 17-7.Ο Σκαμαγκάς είχε 1/2 βολές για το 18-7.Με τον Σιαμαντά να σκοράρει με σουτ το 18-9.Ο  Σπυριδωνάκος με 4/4 βολές και με τρίποντο ο  Σκαμαγκάς το 25-9.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-10 με 1/2 βολές του Ρουμπή.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ από την γωνία ο Μπακόλης και με λει-απ ο Καραβάς μείωσαν σε 25-14.Ο Τσαπατάκης απάντησε με σουτ από την γωνία για το 27-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Χατζής έκανε το 27-16.Ο Σταμούλης,ο Σπυριδωνάκος και ο Κρίκας έγραψαν το 33-16 για τους Red-Dicolo.Ο Μούρτζος και ο Τσούκας με σουτ έκαναν το 33-20 για τα Σφυρια.Ο Μελέτης με τρίποντο και λει-απ και ο Λαουρδέκης με 1-1 βολές(τεχνική ποινή) για το 39-20. Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-22 με σουτ ο Μπακόλας .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο και από το Low post ο Λαουρδέκης έκανε το 41-22.Με γκολ φάουλ ο Μούτρζος μείωσε σε 41-25.Λαουρδέκης με σουτ, λει-απ ο Σπυριδωνάκος  και με κλέψιμο το καλάθι ο Μπρίκος για το 47-25 για τους Red-Dicolo.Ο Μπακόλας με σουτ έγραψε το 47-27.Κάτω από την ρακέτα ο Σπυριδωνάκος  σκόραρε το 49-27.Με 1/2 βολές ο Ρουμπής και με σουτ ο Καραβάς το 49-30 για τα Σφυριά.Ο Σκαμαγκάς με 1/2 βολές το 50 -30 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 50 -34 με 4 πόντους ο Ρουμπής.

Τελευταία περίοδος και  με σερί 13-0 το σκορ έγινε 64-34 με γκολ φάουλ ο Λαουρδέκης,λει-απ ο Τσαπατάκης 2/2/ βολές ο Μπρίκος ,με σουτ ο Σταμούλης και με 4 πόντους από λει-απ ο Μελέτης.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Μούρτζος, με σουτ ο Μπακόλας και 2/2 βολές για το  63-40 για τα Σφυριά.Ο Μελέτης με σουτ έκανε το 65-40 για τους Red-Dicolo.Ξανά ο Μπακόλας με καλάθι για το 65-42.Το τρίποντο από τον Μπρίκο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Λαουρδέκης για το 70-42.Το τελικό 70-43 έγραψε με 1/2 βολές Καραβάς.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μελέτης με 13 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σπυριδωνάκος με 12 πόντους ,5 ριμπάουντ,4 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μπακόλας με 12 πόντους ,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Μούρτζος με 9 πόντους,7 ριμπάουντ1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καραβάς με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.