14.3%
36.8%
32.4%
17.2%

Οι Red-dicolo κέρδισαν με 63-46 τους Athens Supergrungers για να επιστρέψουν στα νικηφόρα αποτελέσματα, με τρεις διψήφιους στον αγώνα προεξάρχοντος του Κλωνάρη που είχε double double, με την ομάδα του να ξεφεύγει στην επανάληψη μετά από ένα κλειστό πρώτο ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Κλωνάρη να γράφει το 3-0 για να απαντήσει ο Κατσαμπάνης. Ο Κρίκας Κ. έφερε τους Red-dicolo στο 5-2, με τον Αϊβαλιώτη να μειώνει στον πόντο, πριν έρθουν ο Κλωνάρης με τον Κρίκα Κ. και τον Τσαπατάκη για το 12-4 της ομάδας τους. Ο Ζήσης έγραψε τρίποντο, με τον Μπρίκο να απαντά και τον Σταθόπουλο να μειώνει σε 14-9. Ο Κρίκας Κ. με τον Κλωνάρη έφεραν τον αγώνα στο 18-9, για να μειώσει ο Μάλλιος, πριν κλείσει το δεκάλεπτο από τον Κλωνάρη σε νεκρό χρόνο με 2/2 βολές για το 20-12. Στη 2η περίοδο οι δυο ομάδες έκαναν 3:30 για να σκοράρουν, το κατάφερε ο Γαρμπίδης για το 22-12. Ο Ντζιλέπης απάντησε με τρίποντο και ο Θεοδώρου μείωσε σε 22-17, για να έρθει ο Κλωνάρης για το 24-17. Οι Athens Supergrungers μείωσαν σε 24-20, με τον Σταθόπουλο, για να κλείσει το πρώτο μέρος από βολές του Τσαπατάκη και του Κλωνάρη στο 26-20.

Στην επανάληψη ο Γαρμπίδης πήρε φωτιά και με 8 μαζεμένους πόντους έφερε την ομάδα του από το 26-20 ως το 34-23 με ένα τρίποντο του Κατσαμπάνη στο ενδιάμεσο. Ο Κατσαμπάνης σκόραρε ξανά για τρεις για το 34-27, για να απαντήσει ο Πρεβεζιάνος. Οι Athens Supergrungers με βολές από τον Κούρτη και τον Ζήση μείωσαν σε 36-29, αλλά αυτή ήταν η τελευταία φορά που είχαν επαφή με τον αντίπαλο στο σκορ. Οι Red-dicolo απάντησαν με βολές από τον Τσαπατάκη και τον Κρίκα Αλ. για το 40-29, με τον Κούρτη να μειώνει αλλά τον Τσαπατάκη με τρίποντο λίγο μετά να φέρνει την ομάδα του στο 44-31. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 44-33 ο Αϊβαλιώτης, αλλά ένα 8-0 από τους Red-dicolo στην 4η περίοδο με τον Σπυριδωνίδη και τον Τσαπατάκη έφερε την ομάδα τους στο 52-33 και στο +19 που ήταν η μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα. Οι Athens Supergrungers προσπάθησαν να επιστρέψουν με τον Σταθόπουλο να μειώνει σε 52-37 και τον Κούρτη να έρχεται λίγο μετά για το 53-40, αλλά ο Κλωνάρης με τον Τσαπατάκη απάντησαν για το 57-40. Ο Θεοδώρου είχε 4 μαζεμένους πόντους για το 57-44, με τον Τσαπατάκη να γράφει 4/4 βολές για το 61-44. Με βολές από Ζήση και Μπρίκο πήγαμε στο 62-45 και ξανά με βολές από Πρεβεζιάνο και Ζήση στο τελικό 63-46 σε ένα ματς που στην 4η περίοδο έχασε το ρυθμό του από τα συνεχή φάουλ βολών.

Για τους νικητές ο Κλωνάρης είχε 14 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Τσαπατάκης 17 πόντους, 8 ριμπάουντ με 12/13 βολές, ο Γαρμπίδης 10 πόντους. Για τους Athens Supergrungers ο Σταθόπουλος είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και ο Κατσαμπάνης 8 πόντους και 13 ριμπάουντ.