40.0%
52.6%
46.7%
0.0%

Red-Dicolo vs City B.C 62-52.Ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι εκείνο το σημείο. Οι Red-Dicolo στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασαν στροφές, ξέφυγαν με 17 πόντους και καθάρισαν το ματς. Mvp του αγώνα ο Λαουρδέκης με 15 πόντους, 13 ριμπάουντ (6-7),4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Καρβούνης για το City B.C 0-2. Ο Τσαπατάκης ισοφάρισε 2-2 για τους Red-Dicolo. Ο Κανιώτης από το ζωγραφιστό το 2-4 και με σερί 10-0 το σκορ έγινε 12-4,αρχικά ο Σκαμαγκάς με τρίποντο, ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνία, με λει-απ ο Σκαμαγκάς και με τρίποντο ο Τσαπατάκης. Ο Τετράδης από το ζωγραφιστό σκόραρε το 12-6 και ο Κρίκας Κωνσταντίνος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 14-6. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-12 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαευθυμίου και ο Κατσιβαρδάς και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κουρμπέλας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ ο Λαουρδέκης έκανε το 16-12 για τους Red-Dicolo. Ο Κουρμπέλας με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 16-14 για το City. Ο Λαουρδέκης με 1/2 βολές το 17-14 και ο Πλούμπης με σουτ το 17-16. Ο Χαϊδής με 1/2 βολές το 18-16 και ο Κατσιβαρδάς ισοφάρισε 18-18. Ο Κρίκας Κωνσταντίνος και Αλέξανδρος σκόραραν από το ζωγραφιστό το 22-18. Ο Κουρμπέλας μείωσε 22-21 και ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές το 24-21. Ο Καρβούνης με λει-απ πέτυχε το 24-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-23 με τρίποντο ο Τσαπατάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπαευθυμίου σκόραρε για το City το 27-25 και Ο Λαουρδέκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Τσαπατάκης με τρίποντο και με σουτ από την γωνία και το σκορ έγινε 34-25 για τους Red-Dicolo. Ο Τετράδης σκόραρε το 34-27 και ο Λαουρδέκης με γκολ φάουλ το 37-27. Ο Παπαευθυμίου με ντράιβ πέτυχε το 37-29 και ο Σκαμαγκάς με 4 πόντους του, ο Λαουρδέκης με τρίποντο και ο Σκαμαγκάς με λει-απ πέτυχαν το 46-29. Ο Πλούμπης με 2/2 βολές το 46-31 και ο Τσαπατάκης με ντράιβ έκανε το 48-31. Ο Καρβούνης σκόραρε με ντράιβ το 48-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 50-33 με καλάθι ο Κρίκας Κωνσταντίνος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς έγραψε το 52-33 για τους Red-Dicolo. Ο Κανιώτης με λει-απ το 52-35 για το City. Ο Μπουλούκος με τρίποντο το 55-35 και ο Τετράδης με 2/2 βολές και ο Καρβούνης με καλάθι από ντράιβ πέτυχαν το 55-39. Ο Λαουρδέκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και Ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές σκόραραν το 59-39. Ο Καρβούνης με 1/2 βολές και με σουτ και ο Πλούμπης με σουτ πέτυχαν το 59-44. Ο Σοφούλης με 1/2 βολές το 60-44 και ο Πλούμπης με 3/4 βολές, ο Κανιώτης με 1/2 βολές και ο Καρβούνης με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 60-50. Ο Κρίκας Κωνσταντίνος με λει-απ το 62-50 και το τελικό 62-52 πέτυχε ο Κανιώτης.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Τσαπατάκης με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Σκαμαγκάς με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τετράδης με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Πλούμπης με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.