0%
0%
0%
0%

Οι Red-dicolo κέρδισαν με 34-67 τους Coffeewaukee Bugs για να κλείσουν στο 6-2 τον όμιλο και να περιμένουν τα τελευταία αποτελέσματα για να μάθουν αν είναι στο Α1 ή στην Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-17 για τους νικητές στην πρώτη περίοδο, όπου και κράτησαν χωρίς πόντο τους αντιπάλους τους, με τον Σκαμαγκα, τον Λαουρδεκη, τον Σπυριδωνίδη, τον Στυλιανο και τον Μακρη να σκοράρουν. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τσαμπανογλου σκόραρε για το 3-17, με τον Κρικα Κ. να απαντά, 3-21. Ο Κατσοχειρακης έφερε το ματς στο 5-21, με τον Σκαμαγκα να γράφει το 5-23 και το 6-30 λίγο μετά για να σκοράρει ο Μακρης για το 6-32. Ο Κατσοχειρακης απάντησε, με τον Μεξη και τον Τσαμπανογλου να γράφουν το 17-32 με 11-0 για τους Coffeewaukee Bugs, πριν κλείσει ο Στυλιανος το ημίχρονο στο 17-34. Στην επανάληψη ο Μακρης έφερε το ματς στο 17-41, με τον Τσαμπανογλου να απαντά. Ο Κρικας Κ. έγραψε το 21-45, με τον Τσαμπανογλου να βάζει βολές για το 23-45. Ο Ιορδανιδης με τον Κρικα Κ. και τον Λαουρδεκη σκόραραν για το 23-51, για να κλείσει από τον Πετρελη το δεκάλεπτο στο 25-51. Στην 4η περίοδο ο Κατσοχειρακης μείωσε σε 27-51, με τον Τουντα και τον Σκαμαγκα να απαντούν για το 27-55. Ο Τσαμπανογλου με τον Πετρελη έφεραν το ματς στο 32-55, με τους Red-dicolo να σκοράρουν για το 32-60. Ο Κατσοχειράκης έγραψε το 34-60, με τον Μακρη, τον Ιορδανιδη και τον Κρικα Κ. να κλείνουν την αναμέτρηση στο 34-67.

Τα λάθη ήταν 19-12 στο ματς, τα κλεψίματα 5-14 και οι ασίστ 6-19. Στα ριμπάουντ οι Coffeewaukee Bugs είχαν τον πρώτο λόγο, 44-41 με 15-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/19 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 5/30. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 22% και οι Red-dicolo 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σκαμαγκας είχε 15 πόντους, 6 κλεψίματα, ο Μακρης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κρικας Κ. 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Λαουρδεκης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσαμπανογλου είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κατσοχειρακης 12 πόντους, 9 ριμπάουντ.