8.0%
31.3%
37.5%
23.1%

Red-Dicolo – Kings B.C 60-53.Μέχρι το ημίχρονο και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με αρκετές εναλλαγές.Αλλά από την αρχή της τρίτης περιόδου και μετά πήραν διαφορά ασφαλείας 48-34 οι Red-Dicolo και πήραν την νίκη. Οι Kings προσπάθησαν  να κλέψουν το ματς μείωσαν 54-51,αλλά δεν κατάφεραν την ανατροπή . Mvp του αγώνα ο Τσαπατάκης με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μπουλούκος με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Γκοτζής για τους Kings 0-2 . Μρ σερί 7-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-2 οι Red-Dicolo ,αρχικά ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνιά, με σουτ ο Μπουλούκος, με 1/2 βολές ο Λιάπης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπουλούκος. Απάντησαν με δικό τους σερί οι Kings 0-10 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-12,αρχικά ο Γκοτζής με 2/2 βολές, με καλάθι στον αιφνιδιασμό ο χαρισματικός σκόρερ Χαριτόπουλος, με 1/2 βολές ο Δερματίνος, ο Καρυπίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο. Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-12 με 2/2 βολές ο Τσαπατάκης και με 2/4 βολές ο Μπρίκος.

Δευτέρο δεκάλεπτο και ο Βέργος σκόραρε το 11-14 για τους Kings. Με τρίποντο ο Μπουλούκος ισοφάρισε 14-14 για τους Red-Dicolo. Ο Χαριτόπουλος με σουτ από την γωνιά και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρυπίδης το 14-18. Ο Κρίκας με 1/2 βολές, ο Ντούσκας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Τσαπατάκης με ντραιβ πέτυχαν το 19-18. Ο Δερματίνος σκόραρε το 19-20 και ο Μπρίκος το 21-20. Νέο καλάθι με σουτ ο Δερματίνος το 21-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-22 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ντούσκας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μπουλούκος και ο Τσαπατάκης έγραψαν το 27-22 για τους Red-Dicolo. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ψαθάς το 27-24 για τους Kings. Με σερί 9-0 διαφορά ασφαλείας 36-24,αρχικά ο Τσαπατάκης με τρίποντο, με 4 πόντους του ο Λιάπης καθ με λει-απ ο Τσαπατάκης. Ο Ψαθάς με τρίποντο μείωσε 36-27 και ο Ντούσκας με 2/2 βολές, ο Τσαπατάκης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής το 39-27. Ο Χαριτόπουλος με τρίποντο το 39-30 και ο Μπρίκος και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές το 41-30. Ο Χαριτόπουλος από το ζωγραφιστό το 41-32 και ο Μπουλούκος με ντραιβ και ο Τσαπατάκης με 3/3 βολές το 46-32. Ο Χαριτόπουλος σκόραρε το 46-34 με 2/2 βολές και το δεκάλεπτο τελείωσε 48-34 με ντραιβ ο Μπουλούκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος και ο Δερματίνος μείωσαν σε 48-38 για τους Kings. Ο Λιάπης πέτυχε το 50-38 για τους Red-Dicolo με καλάθι από το ζωγραφιστό. Απάντησε ο Χαριτόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 50-40 και ο Τσαπατάκης με ντραιβ το 52-40. Με σουτ από την γωνιά ο Χαριτόπουλος και με τρίποντο ο Καρυπίδης έγινε το 52-45 και ο Ντούσκας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 54-45. Με τρίποντο ο Καρυπίδης και ο Γκοτζής το σκορ έγινε 54-51. Τελευταία 2 λεπτά και ο Μπρίκος και ο Τσαπατάκης με σουτ και ο Κρίκας με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 60-51. Το τελικό 60-53 πέτυχε ο Χαριτόπουλος με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ντούσκας με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καρυπίδης με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Χαριτόπουλος με 19 πόντους,3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.