32.0%
45.5%
24.4%
28.0%

Οι Red-Dicolo ζορίστηκαν για τρία δεκάλεπτα (40-37)και τελικά πήραν την νίκη απέναντι στους Laser Derm με 64-48.Οι νικητές παρότι κυριάρχησαν στην μάχη των ριμπάουντ,έκαναν πολλά λάθη και έδωσαν στους ηττημένους ελπίδες για κερδίσουν.ΜVP του αγώνα ο εκπληκτικός Τσαπατάκης με 25 πόντους ,9 ριμπάουντ ,2 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και σουτάροντας με 6/8 βολές ,2/4 δίποντα και 5/8 τρίποντα!

Πρώτο δεκάλεπτο και οι Laser Derm με τρίποντο ο Γανίτας και με σουτ ο Κανελλόπουλος για το 0-5 .Ο Κρίκας με 2/2 βολές γα το 2-5 για τους Red-Dicolo .Νέο τρίποντο ο Γανίτας για το 2-8.Ξανά ο Κρίκας με λει-απ για το 4-8.Ο Κανελλόπουλος με 4 πόντους έκανε το 4-12.Μείωσε ο Κρίκας με ντράιβ για το 6-12 .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γανίτας για το 6-14.Τσαπατάκης με τρίποντο και με λει-απ ο Κρίκας για το 11-14.Με σουτ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος έγινε το 11-16.Ο Τσαπατάκης με τρίποντο το 14-16 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 14-19 με τρίποντο ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 7-0  οι Red-Dicolo πέρασαν μπροστά 21-19 με λει-απ ο Κρίκας ,με 3 πόντους ο Τσαπατάκης και λει-απ ο Λαουρδέκης .Ο Κανελλόπουλος με σουτ από την γωνία και ο Γανίτας με σουτ για το 21-23.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρίου για την ισοπαλία 23-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Laser Derm να σκοράρουν για το 23-25 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος το καλάθι.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γανίτας άλλο ένα τρίποντο  για το 23-28.Απάντησε και ο Κρίκας με τρίποντο  για το 25-28.Ο Γανίτας με 2/3 βολές έκανε το 25-30 για τους Laser Derm.Κρίκας και Τσαπατάκης για το 29-30.Ακόμα ένα τρίποντο και ο Γανίτας πέτυχε το 29-33 .Με 5 πόντους ο Γαρμπίδης για το προσπέρασμα 34-33 για τους Red-Dicolo.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος την ασίστ και το καλάθι ο Κανελλόπουλος  για το 34-35.Τριποντό και ο Κρίκας για το 37-35,Ισοφάρισε ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος για το 37-37 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 40-37 με τρίποντο ο Τσαπατάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 9-0 το σκορ έγινε 49-37 με τον Λαουρδέκη να σκοράρει 5 πόντους,με λει-απ ο Τσαπατάκης και με 2/2 βολές ο Κλωνάρης .Ο Γανίτας με το (5ο )τρίποντο του μείωσε σε 49-40 για τους Laser .Σερί τα τρίποντα και ο Τσαπατάκης και ο Κρίκας έγραψαν το 55-40 για τους Red-Dicolo.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 1/2 βολές για το 55-41.Με 2/2 βολές και το (5ο)τρίποντο του ο Τσαπατάκης για το 60-41.Ο Γανίτας με 2/2 βολές έκανε το 60-43.Ο Λαουρδέκης και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές για το 62-43.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με τρίποντο και ο Κανελλόπουλος  με λει-απ για το 62-48.Το ματς ολοκληρώθηκε με 2/2 βολές για τον Λαουρδέκη  και το 64-48.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαουρδέκης με 10 πόντους,11 ριμπάουντ και 6 ασίστ και ο Κρίκας με 20 πόντους , 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γανίτας με 23 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 13 πόντους ,9 ριμπάουντ , 3 ασίστ, 7 κλεψίματα και 2 κοψίματα.