21.1%
47.6%
51.6%
36.8%

Με τον Καρνέση να βομβαρδίζει ανελέητα έξω από τα 6.75 τους Red-dicolo, οι Undertakers επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας με 67-84 για να ανέβουν στο 2-2, αναγκάζοντας τους αντιπάλους τους στην πρώτη ήττα της σεζόν. Στους 31 πόντους σταμάτησε ο Καρνέσης με 10 εύστοχα τρίποντα, με τους Undertakers να δίνουν δαιμονιώδη ρυθμό στο ματς στα πρώτα 25 λεπτά!

Το ματς ξεκίνησε με καλάθια από Κλωνάρη και Λαουρδέκη για τους Red-dicolo, για να απαντήσει με δύο τρίποντα ο Καρνέσης. Ο Λαουρδέκης με καλάθι και φάουλ έφερε την ομάδα του στο 7-6, αλλά ο Καρνέσης είχε μπει με τρελά κέφια στο ματς, άλλα δύο τρίποντα για το 7-12. Ο Σκαμαγκάς μείωσε σε 10-13, με τον Καρνέση να βάζει το 5ο του τρίποντο σε 5 προσπάθειες για το 10-17, πριν μειώσει ο Πολύζος. Ο Ορφανός σκόραρε για το 12-21, με τον Συριανό να φέρνει το ματς στο 12-23 και τον Καρνέση να γράφει 6ο τρίποντο στην περίοδο για το 12-26, με το δεκάλεπτο να κλείνει από βολές του Κρίκα Κ..

Στη 2η περίοδο ο Συριανός έφερε το ματς στο 14-29, με τον Λαουρδέκη να απαντά και τον Πολύζο να σκοράρει μετά το καλάθι του Στρατηγαρέα. Ο Συριανός σκόραρε για το 18-33, με τον Σκαμαγκά να μειώνει με τρίποντο, αλλά τον Αντωνόπουλο να τον μιμείται, 21-36. Αντωνόπουλος ξανά και Γαβρίδης έφεραν το ματς στο 23-40, με τον Καρνέση να σκοράρει για τρεις πόντους για το 25-44. Η διαφορά πέρασε τους 20 από τον Ορφανό στο 26-47, με τον Κλωνάρη να απαντά, αλλά τον Ορφανό και τον Στερμάσι να κλείνουν το πρώτο μισό στο 30-53 για τους Undertakers.

Στην επανάληψη ο Λαουρδέκης με τον Κρίκα Κ. μείωσαν σε 34-53 για να απαντήσει ο Αντωνόπουλος. Ο Λαουρδέκης έφερε το ματς στο 36-56, αλλά ο Καρνέσης έγραψε κι άλλο τρίποντο και ο Ορφανός τον μιμήθηκε για το 36-62. Ο Πολύζος απάντησε, με τον Συριανό να φέρνει το ματς στο38-67, με το +29 να είναι η μεγαλύτερη διαφορά για τους Undertakers στο παιχνίδι. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε πολύ, με τον Σκαμαγκά και τον Λαουρδέκη να μειώνουν ως το τέλος της περιόδου σε 46-68.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καρνέσης μπήκε με το 9ο του τρίποντο για το 46-71, για να σκοράρει ο Γαβρίδης για το 47-73. Οι Red-dicolo απάντησαν με ένα 11-0 για να μειώσουν με τον Πολύζο, τον Σκαμαγκά και τον Λαουρδέκη ως το 58-73, με τον Αντωνόπουλο να απαντά. Τρίποντο του Σκαμαγκά για το 61-75, με τον Γαβρίδη να γράφει δύο δικά του ως το 63-81, τον Κρίκα Κ. να σκοράρει από μέση απόσταση, τον Καρνέση να γράφει το 10ο τρίποντό του στο ματς, με τον αγώνα να κλείνει από τον Σκαμαγκά στο 67-84.

Για τους νικητές ο Καρνέσης είχε 31 πόντους με 10/21 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ορφανός 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Συριανός 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Γαβρίδης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και ο Αντωνόπουλος 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Red-dicolo ο Λαουρδέκης είχε 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Πολύζος 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σκαμαγκάς 18 πόντους, 3 ριμπάουντ και ο Κρίκας Α. 11 ασίστ και 3 κλεψίματα.