20.0%
66.7%
45.5%
16.7%

Οι  Red Hot Chili Hoopers γύρισαν από το -21 (33-54) 6:30 πριν το φινάλε και μείωσαν μέχρι το 58-60(0:50)πριν το φινάλε.Οι Ζαππατίστας κατάφεραν και πήραν την νίκη με 61-64 αλλά δεν κάλυψαν την διαφορά των 8 πόντων τις ήττας του πρώτου γύρου.MVP  του αγώνα ο Μπαρμπερίδης με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το παιχνίδι με καλάθι για τους Ζαππατίστας ο Ζαμπέτης και το 0-2.Ισοφάρισε ο Βαγγέλης με λει-απ 2-2 για τους Hoopers .Με σουτ ο Βερεντζιώτης και με λει-απ ο Μπαρμπερίδης για το 2-6.Με off balance σουτ ο Γαβρίδης για το 4-6.Ο Χουλιάρας με 2/2 βολές για το 4-8.Απάντησε και σκόραρε ο Μπογέας για το 6-8.Την ασίστ ο Ζαμπέτης και το καλάθι ο Λακιός για το 6-10.Μείωσε ο Τριχιάς σε 8-10 από την πάσα του Φραγκογιάννη.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 8-16 με λει-απ ο Λακιός ,1/2 βολές ο Μπαρμπερίδης ,λει-απ ο Ράπτης και με 1/2 βολές ο Ζαμπέτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Παπαντωνίου το 8-19, για να απαντήσει ο Μπογέας και αυτός με τρίποντο για το 11-19.Με 1/2 βολές ο Παπαντωνίου και το πεταχτάρι από τον Κιτσαντά για το 11-22 για τους Ζαππατίστας .Ο Γαβρίδης με λει-απ  και ο Ορφανίδης με σουτ για το 15-22 για τους Hoopers .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κιτσαντάς για το 15-24.Με αριστερό λει-απ ο Ορφανίδης  και με σουτ ο Γαβρίδης  μείωσαν σε 19-24.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 19-32 με λει-απ ο Ράπτης ,με 4 πόντους ο Ζαμπέτης από σουτ και ο Χουλιάρας με σουτ από την γωνία.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-32 με Hook ο Βαγγέλης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λακιός με σουτ για το 21-34 για τους Ζαππατίστας .Με λει-απ σκόραρε ο Τριχιάς το 23-34 για τους Hoopers .Την ασίστ ο Βερεντζιώτης και το καλάθι ο Λακίος για το 23-36.Με σουτ ο Βαγγέλης μείωσε 25-36.Ο Λακιός και ο Ζαμπέτης με σουτ για το 25-40.Με Hook ο Βαγγέλης για το 27-40.Με λει-απ ο Κιτσαντάς ,από pick n roll  Χουλιάρας την πάσα και το καλάθι ο Λακίος και με λει-απ ο Χουλιάρας για το 27-46. Ο Γαβρίδης πέτυχε το καλάθι για το 29-46.Από το high post έγραψε το 29-48 ο Λακιός.Με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 1/2 βολές με τον Γαβρίδη για το 30-48.

Τελευταίο δραματικό δεκάλεπτο και από το high post έγραψε το 30-50 ο Μπαρμπερίδης .Ο Ορφανίδης με τρίποντο έκανε το 33-50.Ο Βερεντζιώτης με 4 πόντους έγραψε το 33-54 για τους Ζαππατίστας.Με 6:30 για το φινάλε οι Hoopers πίεσαν και με σερί 14-0 μείωσαν σε 47-54 τρία λεπτά πριν το φινάλε με 4 πόντους από   λει-απ ο Μακρής ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ορφανίδης ,με 1/2 βολές ο Μπογέας,το κλέψιμο και την ασίστ ο Βαγγέλης και το καλάθι ο Ορφανίδης και με κλέψιμο και λει-απ ο Βαγγέλης .Το σερί διέκοψε με τρίποντο ο Ράπτης για το 47-57.Ο Γαβρίδης με σουτ ,2/2 βολές ο Μακρής για το 51-57.Ο Μπαρμπερίδης με 1/1 βολές το 51-58(τεχνική ποινή στον Γαβρίδη). Ο Μπογέας με 1/2 βολές το 52-58(1:28). Το 52-60 έγινε με λει-απ από τον Μπαρμπερίδη (1:16). Με 2 τρίποντα αρχικά ο  Φραγκογιάννης (1:02) και ο Βαγγέλης (0:50) για το 58-60.Ο Ράπτης το μπάσιμο και το καλάθι για το 58-62(0:27,2). Ο Φραγκογιάννης με 1/2 βολές (0:18,4)  για το 59-62.Φάουλ ο Βαγγέλης στην  διεκδίκηση του ριμπάουντ στον Ζαμπέτη και με 2/2 βολές για το 59-64 (0:18). Λάθος πάσα ο Βαγγέλης και το χαμένο λει-απ ο Παπαντωνίου με τον Μπογέα να δέχεται το στοπ στο τρίποντο που επιχείρησε από τον Ζαμπέτη και με δεύτερη προσπάθεια να σκοράρει με σουτ πίσω από την μπασκέτα ! το τελικό 61-64.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζαμπέτης με 11 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 ασίστ,ο Κιτσαντάς με 6 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Λακιός με 12 πόντους,5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μπογέας με 12 πόντους και 9 ριμπάουντ,ο Βαγγέλης με 13 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Γαβρίδης με 11 πόντους,7 ριμπάουντ και 3 ασίστ