31.0%
75.0%
35.9%
14.3%

Ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ,πόντο πόντο οι δύο ομάδες με πολλές ανατροπές στο σκορ.Ο Γαβρίδης με ανατροπή  στο τελευταίο λεπτό αρχικά με καλάθι και ύστερα με  2/2 βολές έγραψε το τελικό Red Hot Chili Hoopers-Nothing But Net 56-55.MVP του αγώνα ο Γαβρίδης με 11 πόντους,4 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Φραγκογιάννης 3-0 για τους Hoopers.Απάντησε ο Δημητρίου για το 3-4.Νέο τρίποντο ο Φραγκογιάννης για το 6-4.Για να ισοφαρίσει ο Κανελλόπουλος από το High post από ασίστ του Καραμανή  6-6.Με τρίποντο του Μακρή το προβάδισμα 9-6 για τους Hoopers .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Ζαχαρόπουλος πέτυχε το καλάθι και με σουτ από την γωνία ο Κανελλόπουλος το 9-10 για τους Nothing.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-10 με τρίποντα του Σακλαρίδη και Κυριάκογλου.
Δεύτερο δεκάλεπτο  με Hook ο Ζαχαρόπουλος και με λει-απ ο Καραμανής για το 15-14.Ο Γαβρίδης θα πετύχει και αυτός τρίποντο και με λει-απ ο Κυριάκογλου θα γράψουν το 20-14.Με σερί 0-11 οι Nothing θα περάσουν μπροστά 20-25 με 6 πόντους του Δημητρίου ,Hook του Καραμανή και τρίποντο του Βαγιάνου.Άμεση αντίδραση για τους Hoopers και το 26-25 με 6 πόντους του Τριχιά.Με λει-απ του Δημητρίου και με σουτ του Σταυρίδη έγραψαν το 26-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-29 με 2/2 βολές του Γαβρίδη.
Τρίτο δεκάλεπτο με 2 τρίποντα του Μακρή και σουτ από τα 7 μέτρα του Φραγκογιάννη για το 36-29.Το σουτ του Κοτσίφη και 1/2 βολές του Ζαχαρόπουλου για το 36-32.Ο Μπογέας με 1/2 βολές για το 37-32 για τους Hoopers.Από το Hihg post ο Κοτσιφίης μείωσε 37-34 για τους Nothing .Ο Κυριάκογλου με 4 πόντους έγραψε το 41-34.Με 3/4 βολές του Ζαχαρόπουλου το δεκάλεπτο τελείωσε 41-37.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δημητρίου,Ζαχαρόπουλος και ο Κανελλόπουλος έγραψαν το 41-43.Από το Hihg post ο Φραγκογιάννης και με σουτ ο Σακλαρίδης για το 45-43.Το λει-απ του Σταυρίδη και το Hook του Κανελλόπουλου για το 45-47.Ισοφάρισε για τους Hoopers ο Γαβρίδης 47-47 με 2/2 βολές.και το τρίποντο του Σακλαρίδη για το 50-47.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Καραμανής ,2/2 βολές του Κανελλόπουλου και από ασίστ του Δημητρίου το καλάθι ο Κανελλόπουλος για το 50-53.Μείωσε με 2/2 βολές ο Κυριάκογλου σε 52-53.Ο Δημητρίου(1:50 πριν το τέλος) πέτυχε με σουτ το 52-55.Ο Γαβρίδης με μπάσιμο και λει-απ μείωσε 54-55(1:04). Άστοχος στο σουτ ο Δημητρίου για τους Nothing και ο Γαβρίδης κέρδισε βολές 2/2 και το 56-55 (0:39) πριν το φινάλε.Μοιραίος ο Κοτσίφης,αρχικά άστοχος στο σουτ,κέρδισαν το επιθετικό ριμπάουντ και η λάθος πάσα του Κοτσίφη,κλέψιμο ο Μακρής και το ματς τελείωσε χωρίς να προλάβουν να κάνουν φάουλ οι  Nothing.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Φραγκογιάννης με 10 πόντους ,11 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Κυριάκογλου με 11 πόντους 1 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Μακρής με 9 πόντους ,6 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δημητρίου με 16 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ,ο Κανελλόπουλος με 12 πόντους ,10 ριμπάουντ ,2 ασίστ,1 κλέψιμο και 4 κοψίματα ,ο Ζαχαρόπουλος με 10 πόντους 12 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καραμανής με 6 πόντους 8 ριμπάουντ,και 4 ασίστ.