45.0%
50.0%
43.2%
24.0%

Συνεχίζουν δυνατά οι Red Hot Chili Hoopers,που νίκησαν τους Undertakers με 64-82 βομβαρδίζοντας τους έξω από τα 6,75. MVP του αγώνα ήταν ο Στέλιος Μακρής, ο οποίος είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, έπαιζαν όμορφα και είχαν καλά ποσοστά ευστοχιας. Ο Στερμάσι άνοιξε το σκορ (2-0) με τον Μακρή να ισοφαρίζει λίγο αργότερα σε 2-2. Στερμάσι, Καπαντάκης και Μαρκάκης έκαναν ένα 5-0 και ανέβασαν το σκορ στο 7-2, αλλά ο Τριχιάς τους έκοψε το σερί και μείωσε σε 7-4. Άμεση απάντηση από τους Undertakers για το 9-4, για να μειώσει σε 9-7 ο Βαγγέλης με ένα τρίποντο. Το 11-7 γράφτηκε από τον Παπαγιαννη. Ακολούθησε ένα 0-6 από Βαγγέλη και Γαβρίδη που έδωσε προβάδισμα στους Hoopers με 11-13. Ο Νομικός έγραψε δύο πόντους και ισοφάρισε σε 13-13, για να έρθει άλλο ένα σερί από τον Βαγγέλη και τον Σακλαρίδη για τους Hoopers που έφτασε το 0-5 και πήγε το σκορ στο 13-18. Ο Καπαντάκης έκανε το 16-18, όμως το τρίποντο αυτο δεν έμεινε αναπάντητο από τον αρχηγό των Hoopers, που έγραψε το τελικό 16-21 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Hoopers ανέβασαν τον ρυθμό τους, έβγαλαν αιφνιδιασμούς και ελεύθερα σουτ με αποτέλεσμα να χτίσουν μια καλή διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Νικολαΐδης μείωσε σε 18-21. Τότε ήταν που οι Hoopers ανέβασαν ρυθμό και έκαναν ένα 0-8 με τους Σακλαρίδη και Βαγγέλη για να φτάσει το σκορ στο 18-29. Ο Κρητικός μείωσε σε 21-29, όμως ο Μπογέας απάντησε επίσης με τρίποντο και ανέβασε πάλι στους 11(21-32). Με μια βολή του Κρητικού οι Undertakers μειωσαν σε 22-32, για να έρθει ο Σακλαρίδης, να βάλει άλλο ένα τρίποντο και να σημειώσει το 22-35. Ένα 7-0 από τους Undertakers με τους Καπαντάκη και Νομικό έριξε το ματς στους 6(29-35),όμως οι Βαγγέλης και Μακρής έστειλαν κάνα τη διαφορά σε διψηφιο με ένα 0-4 (29-39). Το 30-39 γράφτηκε από μια βολή του Παπαγιάννη. Το τελικό 30-44 του ημιχρόνου γράφτηκε από τους Φραγκογιάννη και Βαγγέλη.

Στην τρίτη περίοδο οι Undertakers προσπαθούσαν να μειώσουν για να μπουν και πάλι στο παιχνίδι, όμως κάθε φορά οι Hoopers είχαν άσσο στο μανίκι. Ο Νομικός μείωσε σε 32-44, με τον MVP να απαντάει με τρίποντο και να γράφει το 32-47. Ένα 7-0 ακολούθησε από τους Νομικό και Κρητικό για το 39-47. Το σερί αυτό το έσπασε ο Τριχιάς και σημείωσε το 39-49. Νομικός και Καπαντάκης μειωσαν σε 42-49, για να ακολουθήσει ένα 0-5 από τον Μακρή που πήγε το ματς στους 12(42-54). Ο Κρητικός μείωσε σε 43-54 με μια βολή για να ακολουθήσει άλλο ένα 0-5 των Hoopers για το 43-59. Ο Καπαντάκης έγραψε το 45-59, για να ακολουθήσουν δύο τρίποντα για τους Hoopers (ένα Μπογέας, ένα Σακλαρίδης) και να ανεβάσουν το ματς στους 20 με το 45-65. Το τελικό 47-65 της περιόδου το έγραψε ο Νικολαΐδης.

Στην τέταρτη περίοδο οι Hoopers διατήρησαν τη διαφορά που είχαν χτίσει χωρίς να γίνει κάτι το αξιοσημείωτο και πήραν άνετα τη νίκη. Ο Γαβρίδης σημείωσε το 47-67, όμως οι Καπαντάκης και Νομικός κατέβασαν τη διαφορά πάλι κάτω από τους 20,γράφοντας το 50-67. Τριχιάς και Βαγγέλης έβαλαν συνδυαστικα 3 πόντους και σημείωσαν το 50-70, με τον Κρητικό να μειώνει σε 52-70. Μακρής και Μπογέας έβαλαν από ένα τρίποντο για το 52-76,για να ακολουθήσει ένα 8-0 από Μαρκάκη, Στερμάσι και Καπαντάκη για το 60-76. Ο Βαγγέλης και πάλι σημείωσε το 60-79 με ένα τρίποντο, για να έρθει ο Καπαντάκης και ο Κρητικός να σημειωσουν από ένα καλάθι και να γράψουν το 64-79. Το τελικό 64-82 γράφτηκε από τον Μπογέα.

Πέρα από τον Μακρή, πολύ σημαντική ήταν και η συνεισφορά του Βαγγέλη, όπως και του αρχηγού των Red Hot Chili Hoopers Θοδωρή Σακλαρίδη. Για τους Undertakers καλό ματς έκαναν οι Καπαντάκης, Νομικός και Κρητικός, αλλά η απουσία τους Καρνέση έκανε μπαμ στην απόδοση της ομάδας.