25.0%
70.0%
41.5%
15.0%

Remal Madri vs Α.Ο. Ανδρου 69-60.Ένα πολύ ωραίο ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες με τον νικητή να κρίνεται στα τελευταία λεπτά καθώς οι δύο ομάδες πηγαίναν πόντο πόντο. Mvp του αγώνα ο Διαμαντόπουλος με 21 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα .

Οι Remal Madri ξεκίνησαν με 4-0 με 2/2 βολές και με ντραιβ που πέτυχε ο Διαμαντόπουλος. Ισοφάρισε 4-4 οι Άνδρος με σουτ από την γωνιά ο Κωστής και ο Καλογεράς με σουτ από το High post. Ο Αθανασάκος με 1/2 βολές το 5-4 και ξανά ο Καλογεράς με σουτ το 5-6.Ο Αθανασάκος και ο Σδούγκας πέτυχαν το 9-6 .Με σουτ από την γωνιά ο Κωστής έκανε το 9-8 και ο Μανίνας με τρίποντο το 12-8.Ο Μουστάκας με 2/2 βολές και ο Καλογεράς με σουτ ισοφάρισαν 12-12.Ο Σδούγκας από το ζωγραφιστό και ο Πρέκας με 4 πόντους από σουτ το σκορ έγινε 18-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 18-18 με σουτ ο Βιλλιώτης,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογεράς και με σουτ από την γωνιά ο Βιλλιώτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Άνδρος πέρασε μπροστά στο σκορ με 18-22 με λει-απ ο Καλογεράς και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δαμανάκης. Ο Διαμαντόπουλος μείωσε με ντραιβ σε 20-22 για τους Remal Madri. Ο Κωστής με γκολ φάουλ πέτυχε το 20-25 και ο Χάιδος με σουτ το 22-25.Ο Δαμανάκης πέτυχε με 2/2 βολές το 22-27 και ο Μανίνας με σουτ και ο Χάιδος με τρίποντο ισοπαλία 27-27.Ο Βιλλιώτης σκόραρε με Hook το 27-29 και ο Πρέκας με σουτ το 29-29.Ο Καλογεράς σκόραρε το 29-31 με ντραιβ και ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές και ο Χάιδος με λει-απ το σκορ έγινε 32-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-33 με τον Καλογερά να σκοράρει με λει-απ το 32-33 και να τελειώνει το ημίχρονο με 7/7 δίποντα.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κωστής με 4 πόντους από λει-απ πέτυχε το 32-37 για την Άνδρο. Ο Διαμαντόπουλος και ο Ιφτιχάρ με τρίποντα έδωσαν το προβάδισμα 38-37 για την Remal Madri. Ο Δαμανάκης με 1/2 βολές και Κωστής με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχαν το 38-40. Ο Πρέκας με τρίποντο και ο Χάιδος με 2/2 βολές έγραψαν το 43-40.Απάντησε με τρίποντο ο Καλογεράς και από το low post σκόραρε ο Μουστάκας και έγραψαν το 43-45.Ο Χάιδος ισοφάρισε 45-45 με ντραιβ και το δεκάλεπτο τελείωσε 45-47 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε Κωστής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Νυδριώτης από το ζωγραφιστό ισοφάρισε 47-47 Για τους Remal Madri. O Καλογεράς με τρίποντο το προβάδισμα για την Άνδρο 47-50.Με σερί 11-0 το σκορ έγινε 58-50,αρχικά ο Σδούγκας με 1/2 βολές, ο Διαμαντόπουλος σκόραρε με τρίποντο, ντραιβ και ξανά με τρίποντο και ο Σδούγκας σκόραρε από το ζωγραφιστό. Ο Μουστάκας μείωσε 58-52 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ.Ο Χάιδος με 4 πόντους του από λει-απ πέτυχε το 62-52.Ο Δαμανάκης νε τρίποντο έκανε το 62-55 και ξανά ο Χάιδος σκόραρε το 64-55 με λει-απ.Ο Μουστάκας μείωσε με 4 πόντους του σε 64-59(1:31).Ο Αθανασάκος με 2/2 βολές έκανε το 66-59(0:07).Ο Βιλλιώτης με 1/1 βολή(τεχνική ποινή 0:04)66-60 και ο Διαμαντόπουλος με 3/3 βολές (τεχνική ποινή 0:04) έγραψε το τελικό 69-60.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σδούγκας με 7 πόντους,11 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πρέκας με 9 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μουστάκας με 10 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Βιλλιώτης με 8 πόντους,7 ριμπάουντ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κωστής με 13 πόντους,5 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.