20.0%
64.3%
30.0%
25.0%

Μια δύσκολη και ταυτόχρονα πολύ σημαντική νίκη πήρε η Remal Madri, η οποία κέρδισε στις λεπτομέρειες τους Σουβλέηκερς με 57-60 για να κλείσει τον πρώτο γύρο με 4-6. MVP του αγώνα ήταν ο Ομάρ Ιφτιχάρ με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ομάρ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, ο Εξαρχος με τρίποντο έγραψε το 3-2, 3-8 με 0-6 σερί οι Ομάρ, Αθανασάκος και Χατζηιγνατίου, 5-8 ο Κωστής, 5-10 ο Αθανασάκος, 6-10 ο Μαστοράκης, 6-12 ο Βαγγέλης, 8-12 ο Κωστής, 8-13 ο Βαγγέλης ξανά, 10-13 ο Σταμάτιου με δύο βολές και 10-15 από τον Ομάρ για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς με τους Μαυρομάτη και Κωστή μείωσαμ σε 14-15, 14-20 με 0-5 σερί του Βαγγέλη, 15-20 ο Μαστοράκης, 15-28 με 0-8 σερί οι Διαμαντόπουλος, Βαγγέλης και Μανίνας, 19-28 ο Κωστής με δύο συνεχόμενα καλάθια του, 19-30 ο Ιφτιχάρ, 25-30 με τους Εξαρχο και Σταμάτιου να βάζουν από ένα τρίποντο και 25-32 από τον Ομάρ για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ομάρ έβαλε καλάθι για το 25-34, 31-34 με 6-0 σερί οι Μαυρομάτης, Σταμάτιου και Μαστοράκης, 31-35 ο Διαμαντόπουλος, 35-35 με νέο 4-0 οι Μαστοράκης και Κωστής και 0-9 σερί των Διαμαντόπουλου, Χατζηιγνατίου Βαγγέλη και Ομάρ για το τελικό 35-44 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς με βολές των Εξαρχου και Σταμάτιου μείωσαν σε 39-44, 39-46 ο Αθανασάκος, 45-46 οι Μαστοράκης, Σταματίου και Furness, 45-48 ο Αθανασάκος, 47-48 ο Furness, 47-54 οι Αθανασάκος, Βαγγέλης και Ομάρ, 52-54 οι Κωστής και Εξαρχος, 52-58 ο Χατζηιγνατίου και 57-58 από τους Εξαρχο, Σταματίου και Μαυρομάτη. Σε εκείνο το σημείο οι Σουβλέηκερς έχασαν σημαντική ευκαιρία να περάσουν μπροστά καθώς αστόχησαν σε ένα ζευγάρι βολών και στη συνέχεια ακολούθησαν δύο εύστοχες του Βαγγέλη για το τελικό 57-60 του αγώνα.

Για την Remal Madri, πέρα από τον Ομάρ, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Βαγγέλης και Χατζηιγνατίου. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισαν οι Κωστής Σταματίου και Εξαρχος.