13.6%
76.5%
35.3%
38.7%

Remal Madri vs Τουβλεικερς 65-73.Οι Τουβλέικερς μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση έκαναν το 1-0 στη σειρά απέναντι στη Remal Madri κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά.Ντέρμπι το ματς μέχρι το ημίχρονο 35-34, με τους νικητές να τρέχουν στο 3ο δεκάλεπτο σερί 0-16 και το 39-36 έγινε 39-52.Η Remal πλησίασε στο καλάθι 65-67(0:59) αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.Mvp του αγώνα ο Κοσκέρας με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μητσόπουλος με 16 πόντους,2 ριμπάουντ,7 ασίστ ,2 κλεψίματα και 3 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για την Remal, ο Αθανασάκος με ντραιβ και με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος. Ο Αγκουριδάκης με τρίποντο το 5-3 για τους Τουβλέικερς. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πετράκης το 7-3 και ο Μητσόπουλος με τρίποντο το 7-6.Ο Πετράκης πέτυχε το 9-6 και ο Μητσόπουλος ισοφάρισε με τρίποντο 9-9.Ο Δαδούκης το 11-9 με λει-απ και ο Αγκουριδάκης με τρίποντο το 11-12. Ο Σδούγκας σκόραρε το 13-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-14 με σουτ ο Γιαννουλάκης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαρίνος με τρίποντο πέτυχε το 13-17 για τους Τουβλέικερς. Ο Χατζηιγνατίου με καλάθι από το ζωγραφιστό το 15-17 για την Remal. Νέο τρίποντο ο Μαρίνος και με 1/2 βολές ο Αγκουριδάκης το σκορ έγινε 15-21. Ο Χατζηιγνατίου με γκολ φάουλ και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ το 20-21. Ο Γιαννουλάκης με σουτ και ο Λειβαδάς με τρίποντα έγραψαν το 20-26. Ο Χατζηιγνατίου με σουτ,ο Παπαδόπουλος με τρίποντο, ξανά ο Χατζηιγνατίου με σουτ ,ο Δαδούκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 29-26.Ο Μητσόπουλος με κάρφωμα το 29-28 και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ το 31-28.Ο Μητσόπουλος ισοφάρισε με τρίποντο σε 31-31 και ο Δαδούκης με καλάθι από το low post και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 35-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-34 με τρίποντο ο Μητσόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αθανασάκος σκόραρε το 37-34 για την Remal. Ο Κοσκέρας από το ζωγραφιστό το 37-36 για τους Τουβλέικερς. Ο Μοτσάκος με ντραιβ το 39-36 και με σερί 0-16 το σκορ έγινε 39-52,αρχικά ο Κοσκέρας με γκολ φάουλ, ο Αγκουριδάκης με σουτ,ο Μαρίνος με τρίποντο, ο Γιαννουλάκης με σουτ, 2/2βολές ο Κοσκέρας, με σουτ ο Γιαννουλάκης και από 1/2 βολές ο Κοσκέρας και ο Αγκουριδάκης. Ο Διαμαντόπουλος με γκολ φάουλ το 42-52 και ο Αγκουριδάκης με σουτ το 42-54. Ο Δαδούκης με 1/2 βολές και ο Αθανασάκος από το low post έγραψαν το 45-54 και ο Κοσκέρας με τρίποντο το 45-57. Ο Χατζηιγνατίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 47-57 και ο Κοσκέρας με 1/2 βολές το 47-58. Το δεκάλεπτο τελείωσε 49-58 με 2/2 βολές σε νεκρό χρόνο ο Δαδούκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαδούκης το 51-58 για την Remal. Ο Μητσόπουλος με λει-απ το 51-60 για τους Τουβλέικερς. Ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ από το High post το 53-60 και ο Κοσκέρας με 2/2 βολές το 53-62. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μανίνας το 55-62 και ο Μαρίνος με τρίποντο το 55-65. Ο Χαραλαμπόπουλος το 57-65 με σουτ και ο Γιαννουλάκης με σουτ από την γωνιά το 57-67. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο, ο Χατζηιγνατίου με λει-απ (1:30)και με γκολ φάουλ ο Διαμαντόπουλος (0:59) η Remal μείωσε 65-67. Ο Γιαννουλάκης με σουτ από την γωνιά (0:34),ο Κοσκέρας με 2/2 βολές (0:19)και ο Γιαννουλάκης με 2/2 βολές (0:09) έγραψαν το τελικό 65-73.Η Remal στις τελευταίες επιθέσεις τις ήταν άστοχη με 0/3 τρίποντα και 0/1 δίποντα.
 Για τους νικητές που είχαν 4 παίχτες με +12 πόντους ξεχώρισαν ακόμα ο Αγκουριδάκης με 12 πόντους,7 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κοψίματα και ο Γιαννουλάκης με 14 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηιγνατίου με 13 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Χαραλαμπόπουλος με 10 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.