11.8%
40.7%
47.1%
21.4%

Οι Angels κέρδισαν τους Remal Madri με 63-68 για να ανέβουν στο 7-3 και να συνεχίσουν την πολύ καλή πορεία τους στον όμιλο. Το παιχνίδι ήταν κλειστό από την αρχή ως το τέλος, με τις δύο ομάδες να χάνουν αμέτρητες βολές, για να κριθεί ο αγώνας με δύο τρίποντα του Μεσκούση στα τελευταία 2:30 λεπτά του! Ως τότε είχαμε 11 εναλλαγές στο προβάδισμα και 5 ισοπαλίες ανάμεσα στις δύο ομάδες!

Το ματς ξεκίνησε με τον Λεντζάκη και τον Χαραλαμπόπουλο να σκοράρουν για τους Remal Madri για να απαντήσουν ο Μεσκούσης με τον Πλαγιαννάκο, 4-7. Ο Χαραλαμπόπουλος με τον Σαγιάκο έφεραν την ομάδα τους στο 10-7, για να μειώσει ο Κοτσωρόνης αλλά να έρθουν ο Σαγιάκος με τον Λεντζάκη για το 16-9 των Remal Madri. Ο Ποντικός με τον Τζέκο μείωσαν σε 16-13, αλλά ο Γρηγορόπουλος με τον Μοτσάκο έκλεισαν την περίοδο στο 19-13. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Angels έτρεξαν ένα 0-7 με Ποντικό, Τζέκο και Κοτσωρόνη για το 19-20 και το προσπέρασμα. Ο Μανίνας απάντησε με τρίποντο και ο Σαγιάκος έγραψε το 25-20 για την ομάδα του. Ο Στεργίου με τον Κοτσωρόνη έφεραν το ματς ξανά στον πόντο, με τον Γρηγορόπουλο και τον Μοτσάκο να απαντούν για το 29-24. Ο Μεσκούσης έγραψε δύο βολές με τον Μανίνα να κάνει το 32-26 για τους Remal Madri. Ο Μεσκούσης σκόραρε ξανά από τις βολές, με τον Γρηγορόπουλο να απαντά με 1/2 και το ημίχρονο να κλείνει από τον Κοτσωρόνη και τον Στεργίου στο 33-32.

Στην επανάληψη ο Χαραλαμπόπουλος με δύο καλάθια έφερε την ομάδα του στο 37-34, για να απαντήσει ο Κεφάλας για το 37-38 με 4 μαζεμένους πόντους. Ο Σαγιάκος έτρεξε ένα προσωπικό 6-0 για το 43-38, με τον Στεργίου να μειώνει και μετά τους Angels να ισοφαρίζουν σε 44-44 με 3/5 βολές για να έρθει ο Κοτσωρόνης για το 44-46. Ο Σαγιάκος ισοφάρισε ξανά, με τον Μεσκούση να γράφει άλλες 2/2 βολές και τον Μοτσάκο να τον μιμείται για το 48-48. Ο Κεφάλας έκλεισε την περίοδο στο 48-50, με τον Ποντικό να γράφει το 48-52 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Σαγιάκος με 4 πόντους ισοφάρισε σε 52-52, με τον Οικονόμου να απαντά. Ο Μοτσάκος με καλάθι και φάουλ έβαλε μπροστά και πάλι του Remal Madri με 55-54, αλλά αυτό έμελλε να είναι το τελευταίο τους προβάδισμα στο ματς. Ο Ποντικός με τον Κοτσωρόνη σκόραραν για το 55-58, με τον Γρηγορόπουλο να μειώνει στον πόντο και τους Κοτσωρόνη και Μανίνα να γράφουν το 59-60.

Ο Μεσκούσης με 2:10 για το τέλος έγραψε μεγάλο τρίποντο για το 59-63 και με 1:01 ακόμα μεγαλύτερο για το 59-66. Στο ενδιάμεσο ο Ποντικός είχε βγάλει μεγάλη άμυνα και οι Angels είχαν χάσει μια επίθεση, με τους Remal Madri να αστοχούν σε 3 τρίποντα. Ο Μανίνας δεν αστόχησε και στα 24 δευτερόλεπτα μείωσε σε 62-66, με τον Στεργίου να γράφει 1/2 βολές, τους Remal Madri να χάνουν ένα τρίποντο και τον Τζέκο να έχει 1/2 βολές στα 8 δευτερόλεπτα, για να κλείσει το ματς με μια βολή ο Γρηγορόπουλος για το 63-68.

Για τους νικητές ο Μεσκούσης είχε 17 πόντους, ο Κοτσωρόνης 16 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο ποντικό 8 πόντους, 23 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κεφάλας 7 πόντους, 5 ασίστ, ο Στεργίου 9 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Remal Madri ο Σαγιάκος είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μοτσάκος 11 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Μανίνας 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Χαραλαμπόπουλος 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Γρηγορόπουλος 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.