15.4%
38.9%
39.5%
33.3%

Remal Madri vs Bacardi Tel Aviv 60-65. Οι Remal Madri παρότι κυριάρχησαν στα ριμπάουντ 48 έναντι 39 δεν ήταν και αρκετά εύστοχη.Οι  Bacardi Tel Aviv πήραν την νίκη δύσκολα με τα τρίποντα  να χαρίζουν την διαφορά και την νίκη.Mvp του αγώνα ο πληθωρικός  με 18 πόντους,8 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Οι Bacardi Tel Aviv ξεκίνησε με 0-4 απο τον Δενδρινό.Ο Χαραλαμπόπουλος πέτυχε το 2-4 για την Remal Madri. Τρίποντο ο Δενδρινός και το 2-7.Με τον Χαραλαμπόπουλο να μειώνει με τρίποντο σε 5-7.Ο Λάντζας με 1/2 βολές και Δενδρινός πέτυχαν το 5-10.Για να σκοράρει ο Χαραλαμπόπουλος και ο Καμπούρης το 9-10.Ο Κούκας από το ζωγραφιστό το 9-12 και ο Αθανασάκος με 1/2 βολές και ο Μοτσάκος με λει-απ ισοφάρισαν 12-12.Ο Λάντζας έκανε το 12-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-14 με το εύστοχο ντραιβ του Διαμαντόπουλου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτάκης με 1/1 βολή το 14-15 για τους bacardi Tel Aviv. Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές το 15-15.Ο Λάντζας με σουτ και ο Παναγιωτάκης και ο Γυρούκης με τρίποντο έγραψαν το 15-23.Ο Χατζηιγνατίου μείωσε σε 19-23 και ο Αθανασόπουλος με τρίποντο το 19-26.Ο Καμπούρης από το ζωγραφιστό το 21-26 και με νέο τρίποντο π Αθανασόπουλος για το 21-29.Ο Σδούγκας από το ζωγραφιστό και ο Χατζηιγνατίου με τρίποντο το σκορ έγινε 26-29.Ο Τομαράς με σουτ και ο Παναγιωτάκης με λει-απ για το 26-33.Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές το 27-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-35 με εύστοχο σουτ ο Τομαράς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σδούγκας πέτυχε το 29-35 για την Remal Madri. O Δενδρινός σκόραρε το 29-37 για τους Bacardi Tel Aviv. Με 2/2 βολές ο Μοτσάκος το 31-37 και ξανά ο Δενδρινός για το 31-39.Ο Χατζηιγνατίου με σουτ το 33-39.Ο Λάντζας με λει-απ, ο Δενδρινός με 1/2 βολές και ο Αθανασόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε 33-45.Ο Χατζηιγνατίου με 2/2 βολές το 35-45 και ο Δενδρινός με σουτ από την γωνιά το 35-47.Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές και ο Καμπούρης με λει-απ για το 38-47.Ο Κούκας με λει-απ το 38-49 και το δεκάλεπτο τελείωσε 40-49 με καλάθι που πέτυχε ο Διαμαντόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σδούγκας πέτυχε το 42-49 με σουτ για την Remal Madri. Απάντησε με τρίποντο ο Γυρούκης το 42-52 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ και ο Μοτσάκος με γκολ φάουλ μείωσαν σε 47-52.Ο Γυρούκης με νέο τρίποντο και ο Αγγελιουδάκης με λει-απ,διαφορά ασφαλείας +10 47-57.Ο Χαραλαμπόπουλος και ο Μοτσάκος πέτυχαν το 51-57 και ο Μουστακαλής σκόραρε το 51-59.Ο Χαραλαμπόπουλος με 4 πόντους και ο Καμπούρης και Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές μείωσαν 57-59.Ο Κούκας με λει-απ (1:35)και 1/2 βολές (0:54)έκανε το 57-62.Ο Διαμαντόπουλος με γκολ φάουλ μείωσε σε 60-62(0:16).Ο Παναγιωτάκης με 1/2 βολές το 60-63(0:15). Αρχικά ο Μοτσάκος αστόχησε σε τρίποντο,το επιθετικό ριμπάουντ ο Χαραλαμπόπουλος που αστόχησε από το High post . Ο  Δενδρινός με 2/2 βολές σφράγισε την νίκη για την ομάδα του για το τελικό 60-65.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λάντζας με 7 πόντους ,8 ριμπάουντ ,1 κλεψιμο και 3 κοψίματα και ο Κούκας με 7 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χαραλαμπόπουλος με 14 πόντους,7 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Χατζηιγνατίου με 16 πόντους,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.