9.7%
60.0%
36.4%
29.0%

Σε ένα ματς με χαμηλό τέμπο, οι Carnavaliers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τελικό 44-54 απέναντι στους Remal Madri, στην 4η στροφή της Bronze κατηγορίας. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά μέχρι το ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο, ένα ξέσπασμα των Cavs, τους έδωσε ένα προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι και το τέλος. Σε μεγάλη βραδιά βρέθηκε ο Κομμάτας, ο οποίος είχε 26 πόντους με 5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ , ενώ αναδείχθηκε ως ο κορυφαίος της αναμέτρησης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Δαδούκη να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ και δίποντο για το αρχικό 5-0 των Remal Madri, οι Carnavaliers θα απαντήσουν με δίποντα των Κομμάτα και Καλόγηρο για να μειώσουν σε 5-4, ενώ ο Ρούκης με σουτ μέσης απόστασης και ο Δαδούκης με τρίποντο θα διαμορφώσουν το 10-4 στο ματς. Εκεί, ο Κομμάτας θα αναλάβει δράση και με 2 τρίποντα και 1 δίποντο θα δώσει το προβάδισμα στους Cavs για το 10-12, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Δαδούκης για την ισοφάριση σε 12-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Remal Madri θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς με 4 πόντους του Ιφτιχάρ και γκολ-φάουλ του Κυρανού για το 19-12. Οι Carnavaliers με δίποντα των Κομμάτα, Πασχαλίδη και Καραΐσκο αλλά και τρίποντο του Κομμάτα θα πάρουν το προβάδισμα για το 19-21, με τον Δαδούκη να ισοφαρίζει σε 21-21 με δύσκολο καλάθι μέσα στη ρακέτα των Carnavaliers. Το ημίχρονο θα σφραγίσει με ακόμα ένα τρίποντο ο Κομμάτας, ο οποίος από τη γωνία αυτή τη φορά θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του για το 21-24, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Καλόγηρος με τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 6 για το 21-27, ο Μανίνας θα απαντήσει με δίποντο για το 23-27, ενώ οι Carnavaliers με 2 τρίποντα του Πασχαλίδη και 3 πόντους του Κομμάτα θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 13 για το 23-36, με τον Δαδούκη να μειώνει με δίποντο σε 25-36. Με 2 σερί τρίποντα, ο Ερτέκογλου και ο Καλόγηρος θα κάνουν το 25-41, όμως οι Remal Madri θα μειώσουν με 2 δίποντα του Ρούκη και τρίποντο του Ιφτιχάρ σε 32-41 το ματς. Το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δύσκολο δίποντο ο Πασχαλίδης για να διαμορφώσει το 32-43 υπέρ των Carnavaliers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χαραλαμπόπουλος με εύστοχο δίποντο θα μειώσει σε 34-43, ο Καραΐσκος με 2/2 βολές θα απαντήσει για το 34-45, ενώ ο Δαδούκης με δύσκολο καλάθι θα διαμορφώσει το 36-45 στο παιχνίδι. Εκεί, οι Carnavaliers με ένα 3-7 θα ανρβάσουν τη διαφορά στους 13 για το 39-52, ο Δαδούκης θα μειώσει σε 41-52 και ο Κομμάτας με όμορφο τρόπο θα κάνει το 41-54 στο ματς. Το τελικό 44-54 θα κάνει ο Δαδούκης με γκολ-φάουλ για να μειώσει στους 10, ενώ το ροζ φύλλο πήγε στα χέρια των Carnavaliers.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιάννης Κομμάτας ο οποίος σημείωσε 26 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Πασχαλίδης και Καλόγηρος, ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισαν οι Δαδούκης και Ρούκης.